EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Karališkoji opera Valdovų rūmuose

Paskutinę 2010-ųjų metų dieną Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Renesansinėje audiencijų menėje skambėjo didžiojo anglų baroko kompozitoriaus, karališkosios kapelos vargonininko ir dainininko Henrio Perselio (Henry Purcell) operos „Didonė ir Enėjas“ koncertinis atlikimas.

Kūrinį atliko Nora Petročenko, Saulė Šerytė, Konstantin Anikin, jau 20 metų gyvuojantis „Aidijos“ choras. Instrumentines partijas atliko Kauno styginių kvartetas – Karolina Beinarytė, Dalia Terminaitė, Eglė Karžinauskaitė ir Saulius Bartulis, – taip pat Daiva Stulgytė (klavesinas), Ieva Baublytė (išilginė fleita) ir Ugnius Dičiūnas (obojus). Dirigentas – choro „Aidija“ vadovas maestro Romualdas Gražinis.

Vergilijaus epo „Eneidė“ motyvais sukurta opera „Didonė ir Enėjas“ (1689) – bene reikšmingiausias ne tik H. Perselio, bet ir visos anglų baroko muzikos opusas. Šios trumpos, vienos valandos trukmės trijų veiksmų operos muzika yra analogų neturintis prancūzų bei italų sceninės muzikos ir anglų kaukių vaidinimų muzikos mišinys. Deja, pats kompozitorius viešo operos „Didonė ir Enėjas“ atlikimo per savo gyvenimą taip ir nesulaukė.


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai