EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
RENGINIAI
Kultūros naktis „Tebūnie naktis“

www.kulturosnaktis.lt

I PROGRAMA
„KULTŪROS EPOCHŲ SĄSKAMBIAI VALDOVŲ RŪMUOSE“

Projekto vykdytojas: Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Renginio vieta: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai (Katedros a. 4)
Renginio laikas: 2010 m. birželio 19 d., šeštadienis, 16.00−19.00 val.
Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų kultūrinis gyvenimas sugrįžta į Vilnių, pristatydamas Gotikos, Renesanso ir Baroko kultūros epochų vertybes, netikėtais sąskambiais susiedamas  praeities menines tradicijas ir šiandieną.

16 val. Valdovų rūmų šauklys ir trimitininkas kviečia į programos „Tebūnie naktis“ renginius Valdovų rūmuose ir Taikomosios dailės muziejuje (Katedros aikštė, tarp Gedimino paminklo ir Valdovų rūmų).

16 val. organizuotas grupes Valdovų rūmų muziejaus gidai supažindins su autentiškais Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos mūrais ir atkurtomis Gotikos, Renesanso bei Baroko menėmis, būsimomis ekspozicijomis. Kviečiame rinktis prie Valdovų rūmų pagrindinio portalo greta Šv. Kazimiero koplyčios.

Labai atsiprašome, bet registracija jau baigta.

16.30 val. organizuotas grupes Valdovų rūmų muziejaus gidai supažindins su autentiškais Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos mūrais ir atkurtomis Gotikos, Renesanso bei Baroko menėmis, būsimomis ekspozicijomis. Kviečiame rinktis prie Valdovų rūmų pagrindinio portalo greta Šv. Kazimiero koplyčios.

Labai atsiprašome, bet registracija jau baigta.

17 val. Valdovų rūmų šauklys ir trimitininkas kviečia į programos „Tebūnie naktis“ renginius Valdovų rūmuose ir Taikomosios dailės muziejuje (Katedros aikštė, tarp Gedimino paminklo ir Valdovų rūmų).

17 val. organizuotas grupes Valdovų rūmų muziejaus gidai supažindins su autentiškais Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos mūrais ir atkurtomis Gotikos, Renesanso bei Baroko menėmis, būsimomis ekspozicijomis. Kviečiame rinktis prie Valdovų rūmų pagrindinio portalo greta Šv. Kazimiero koplyčios. Įėjimas tik su kvietimais.

Labai atsiprašome, bet registracija jau baigta.

18 val. Valdovų rūmų šauklys ir trimitininkas kviečia į programos „Tebūnie naktis“ renginius Valdovų rūmuose ir Taikomosios dailės muziejuje (Katedros aikštė, tarp Gedimino paminklo ir Valdovų rūmų).

18 val. Valdovų rūmų Žemutinėje renesansinėje sosto menėje (II aukštas) vyks saksofonininko Petro Vyšniausko ir vargonininko dr. Vido Pinkevičiaus vienintelis koncertas „Vargonų ir saksofono sąskambiai: praeities epochų muzikinės tradicijos šiandien“. Kviečiame rinktis prie Valdovų rūmų pagrindinio portalo greta Šv. Kazimiero koplyčios.

Labai atsiprašome, bet registracija jau baigta.

19 val. Valdovų rūmų šauklys ir trimitininkas kviečia į programos „Tebūnie naktis“ renginius Taikomosios dailės muziejuje (Katedros aikštė, tarp Gedimino paminklo ir Valdovų rūmų).

19 val. organizuotos grupės kartu su Valdovų rūmų muziejaus gidais keliaus iš Valdovų rūmų į Žemutinės pilies Senąjį arsenalą – Taikomosios dailės muziejų, o pakeliui bus supažindinamos su Vilniaus pilių istorija ir svarbiausiais pilių ansamblio paminklais.

Labai atsiprašome, bet registracija jau baigta.

19.30 val. organizuotos grupės atvyksta į Taikomosios dailės muziejų.


II PROGRAMA
„KULTŪROS EPOCHŲ SĄSKAMBIAI“

Projekto vykdytojai: Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Lietuvos dailės muziejus

Renginio vieta: Lietuvos dailės muziejaus padalinys – Taikomosios dailės muziejus (Arsenalo g. 3A)
Renginio laikas: 2010 m. birželio 19 d., šeštadienis, 18.00−24.00 val.
Vilniaus Žemutinės pilies Senojo arsenalo rūmuose atgims ir į margą renginių audinį susilies Gotikos, Renesanso, Baroko kultūros epochų ir XIX šimtmečio muzikos, šokio, dailės, literatūros tradicijos.

18 val. Taikomosios dailės muziejaus ir Valdovų rūmų muziejaus specialistai kviečia į temines ekskursijas po ilgalaikes parodas:
„Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų radiniai“;
„Gotika. Renesansas. Barokas – Valdovų rūmų interjero vertybės“;
„Karalienės Viktorijos laikų mada 1830–1900 m.“ iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos.

18.45 val. Taikomosios dailės muziejaus ir Valdovų rūmų muziejaus specialistai kviečia į temines ekskursijas po ilgalaikes parodas:
„Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų radiniai“;
„Gotika. Renesansas. Barokas – Valdovų rūmų interjero vertybės“;
„Karalienės Viktorijos laikų mada 1830–1900 m.“ iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos.

19.30 val. kviečiame į teminius edukacinio pobūdžio renginius:
parodoje „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų radiniai“ pagal Valdovų rūmų radinius bus galima patiems pasigaminti suvenyrą;
parodoje „Gotika. Renesansas. Barokas – Valdovų rūmų interjero vertybės“ vyks programa „Pats garsiausias visoj Lietuvoj yra Gediminas – tikras italų kilmės kunigaikštis“ (pagal Jono Radvano „Radviliadą“);
senosios muzikos ansamblis „Banchetto musicale“ (vad. Jūratė Vičienė) kviečia į XVI–XVII a. Europos dvaro šokių pirmąją pamoką pirmo aukšto Gobelenų salėje.

20.30 val. Taikomosios dailės muziejaus ir Valdovų rūmų muziejaus specialistai kviečia į temines ekskursijas po ilgalaikes parodas:
„Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų radiniai“;
„Gotika. Renesansas. Barokas – Valdovų rūmų interjero vertybės“;
„Karalienės Viktorijos laikų mada 1830–1900 m.“ iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos.

21.30 val. senosios muzikos ansamblis „Banchetto musicale“ (vad. Jūratė Vičienė) kviečia į XVI–XVII a. Europos dvaro šokių antrąją pamoką pirmo aukšto Gobelenų salėje.

23 val. kviečiame į teminius edukacinio pobūdžio renginius:
parodoje „Gotika. Renesansas. Barokas – Valdovų rūmų interjero vertybės“, prie Lionello Spada paveikslo „Ludovisi koncertas“, vyks edukacinis užsiėmimas „Muzikos instrumentai Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvare“;
parodoje „Gotika. Renesansas. Barokas – Valdovų rūmų interjero vertybės“ vyks edukacinis užsiėmimas „Kalbantys valdovų ir didikų portretai“;
kviečiame į teminę ekskursiją „Epochų atspindžiai Valdovų rūmų radiniuose“ po parodą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų radiniai“;
kviečiame į ekskursiją po parodą „Karalienės Viktorijos laikų mada 1830–1900 m.“ iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos.

24 val.  programos pabaiga.

Visi renginiai nemokami. Maloniai kviečiame kartu praleisti kultūros naktį „Tebūnie naktis“!

Projekto KULTŪROS NAKTIS „TEBŪNIE NAKTIS“ pagrindinis koordinatorius:
VšĮ „Menų vadybos grupė“, vadovė Daina Urbanavičienė,
el. p.: daina@mvg.lt
www.kulturosnaktis.lt

 

Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai