EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į  skyriaus  pradžią   Į svetainės pradžią  
RENGINIAI
Valdovų rūmų muziejus kariuomenės ir visuomenės šventėje Vilniuje

2010 m. gegužės 15 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pirmą kartą dalyvavo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginyje, skirtame Žalgirio mūšio 600 metų sukakčiai, kuris vyko Vingio parke Vilniuje.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir „Viduramžių pasiuntiniai“ prisistatė atskiroje viduramžiškoje  palapinėje, kuri sulaukė didelio šventės lankytojų dėmesio.

Šventės svečiai galėjo susipažinti su Valdovų rūmų muziejaus parengta karybos prezentacija:  pamatyti Vilniaus pilių raidos rekonstrukcijas, su karyba susijusius archeologinius radinius ir įsigytas vertybes.  

Didelio susidomėjimo sulaukė pirmą kartą viešai parodyti atkurti XVII a. pirmos pusės ietininkų kostiumai ir šarvai. Lankytojai ne tik smalsiai apžiūrinėjo kostiumus, bet ir fotografavosi su kostiumus vilkinčiais muziejaus darbuotojais, kurie taip pat mielai atsakinėjo į žiūrovų klausimus.

Viso renginio metu vyko momentinė viktorina. Joje buvo užduodami su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karybos istorija susiję klausimai, o teisingai į juos atsakę buvo apdovanoti Valdovų rūmų muziejaius suvenyrais bei leidiniais. Viktorina traukė ne tik jaunuosius šventės lankytojus, bet ir suaugusiuosius, dažnai į užduotus klausimus entuziastingai atsakinėdavo visi šeimos nariai. Šioje viktorinoje savo žinias pasitikrino ir karinių struktūrų atstovai. Kai kurie klausimai netgi juos  vertė gerokai pasukti galvas.

Dar vienas patrauklus stendo elementas – pagal archeologinius radinius atkurtas senovinis žaidimas, šiuolaikinių šaškių analogas – kvirkatas. Jį pažaisti panoro gausus šventės dalyvių būrys, o jiems talkino ir su  žaidimo taisyklėmis supažindino muziejaus darbuotojai.

Akivaizdu, kad Valdovų rūmų muziejaus dalyvavimas Kariuomenės ir visuomenės šventėje pasiteisino: didžioji dalis gausiai į Vingio parką atvykusių renginio svečių apsilankė ir viduramžiškoje palapinėje. 


 


Į viršų
Į skyriaus pradžią
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai