EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į  skyriaus  pradžią   Į svetainės pradžią  
EDUKACIJA
Edukaciniai užsiėmimai tūkstantmečio programos parodose

2009 m. rugsėjo 8 d. – spalio 4 d. Lietuvos dailės muziejus ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia moksleivius į edukacinius užsiėmimus, kurie vyksta Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilniuje), Lietuvos tūkstantmečio programos parodose: „Vavelis Vilniuje. Nuo Jogailaičių iki Abiejų Tautų Respublikos pabaigos“, „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“ bei „Baltų menas“

 

Žygimanto Senojo portretas
Gobelenas su karaliaus inicialais SA ir skydą laikančiais satyrais
1404 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto laiškas Vokiečių ordino didžiajam magistrui Konradui fon Jungingenui. Prūsijos kultūros paveldo slaptasis valstybės archyvas Berlyne
Gintarinis skridinys iš Daktariškės 5-os gyvenvietės. III tūkstantmetis pr. Kr. S. Butrimienės fotografija.
Edukacinės programos parodoje „Vavelis Vilniuje. Nuo Jogailaičių iki Abiejų Tautų Respublikos pabaigos“:

KALBANTYS VALDOVŲ IR DIDIKŲ PORTRETAI

Skirta trims amžiaus grupėms: pradinukams, 5–8 ir 9–12 klasių moksleiviams

Edukacinis užsiėmimas kviečia pažinti bendrą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės istoriją lankant parodą „Vavelis Vilniuje. Nuo Jogailaičių iki Abiejų Tautų Respublikos pabaigos“ ir stabtelint prie valdovų ir didikų atvaizdų – portretų, skulptūrų.
Moksleiviai susipažins su viešo kalbėjimo pagrindais, XVI–XVIII a. valdovo dvaro ir diduomenės retorika, patys įgarsins valdovų bei didikų portretus.

LIETUVOS ISTORIJOS ŽENKLAI RŪMŲ INTERJERUOSE

Skirta trims amžiaus grupėms: pradinukams, 5–8 ir 9–12 klasių moksleiviams

Užsiėmimo metu moksleiviams pristatomi Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto gobelenai ir kitos renesanso stiliaus rūmų interjero detalės. Užsiėmimo dalyviai sužinos, kas yra gobelenas, kaip ir kur gobelenai buvo kuriami ir audžiami, kokia jų paskirtis ir kodėl jais dažnai buvo puošiami rūmai. Dalyvių laukia pažintis su heraldiniais simboliais, kuriais dažnai buvo puošiami Lietuvos didžiųjų kunigaikščių audiniai.
Praktinėje užsiėmimo dalyje moksleiviai, tapę gobeleno audėjais, patys pabandys atkurti pasirinktojo gobeleno fragmentą.

KELIONĖ Į VAVELIO KARALIŠKĄJĄ PILĮ

Skirta 1–6 klasių vaikams

Edukaciniai užsiėmimai vyksta Lietuvos tūkstantmečio jubiliejui iš Krokuvos Vavelio karališkosios pilies į Vilnių atvežtoje įspūdingų istorinių meno vertybių parodoje.
Užsiėmimo įžanga – virtuali kelionė po Vavelio karališkąją pilį, kurios metu moksleiviai turės atpažinti savo užduočių lapuose pavaizduotas istorines vertybes. Vėliau, jau keliaudami po parodą, suras ir atpažins eksponatus iš Vavelio bei patikrins savo istorines žinias, užpildydami užduočių lape esantį klausimyną.

Edukacinės programos parodoje „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“:

LIETUVOS VALDOVO KANCELIARIJA

Skirta trims amžiaus grupėms: 5–8 ir 9–12 klasių moksleiviams

Lankytojai turės galimybę susipažinti su senosios Lietuvos valstybės dokumentais (teisės aktais, laiškais, metraščiais, kitu rašytiniu paveldu), sužinos apie valstybės raštinę, dokumentus parašiusius raštininkus, to meto rašymo priemones ir raštų kalbą, valstybės istorijos šaltinių paveldą, saugomą Lietuvoje ir svetur, jo reikšmę istorijos pažinimui, taip pat apie to meto Lietuvos valdovus, patvirtinusius šiuos dokumentus.
Parodoje ,,Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“ moksleiviai ne tik turės galimybę pamatyti unikalius dokumentus, liudijančius reikšmingiausius mūsų valstybės istorijos tarpsnius, bet ir patys rankomis galės paliesti pergamentą, senovinį popierių, išbandyti žąsies plunksną ir kitas rašymo priemones. Jiems bus siūloma patiems sudaryti dokumentą: inicijuoti ir patvirtinti privilegiją, parašyti laišką.

SENOSIOS LIETUVOS VALDOVŲ ŽENKLAI ISTORIJOS ŠALTINIUOSE

Skirta trims amžiaus grupėms: pradinukams, 5–8 ir 9–12 klasių moksleiviams

Senosios Lietuvos valstybės istorinių šaltinių paroda moksleiviams suteiks žinių apie valdovų ženklus, kuriais buvo tvirtinami dokumentai.
Praktinio užsiėmimo metu moksleiviai dekupažo technika ant šiuolaikinių medžiagų perkels senųjų raštų ženklus, heraldinius simbolius, paveikslų fragmentus ir pasigamins suvenyrų – papuošalų.

Edukacinė programa parodoje „Baltų menas“:

BALTŲ GINTARAS

Skirta trims amžiaus grupėms: pradinukams, 5–8 ir 9–12 klasių moksleiviams

Moksleiviai matys daugiau kaip 700 baltų meno pavyzdžių – smeigtukų, segių, sagų, karolių iš metalo, gintaro, žalvario, kaulo, rago, prabangių Lietuvos diduomenės papuošalų.
Ypatingas dėmesys bus skiriamas dirbiniams iš gintaro. Per vaizdines priemones moksleiviai susipažins su gintaro atsiradimo istorija, jo rūšimis bei gavybos būdais, sužinos, kaip ir kada gintaras tapo papuošalu, turinčiu magiškų galių, kitų gydomųjų savybių. Užsiėmimo metu dalyviai pasimokys atskirti tikrąjį gintarą nuo jo imitacijos ir sužinos daug kitų įdomybių apie vadinamąjį baltiškąjį auksą.
Praktinio užsiėmimo metu moksleiviai gaus po Baltijos gintaro lašelį – karoliuką, lininę juostelę ir gaminsis papuošalą – apyrankę.

Registruotis moksleivių grupėms galima tel. (8 5) 212 1813, informacija teikiama tel. (8 5) 262 0007 arba el. paštu edukacija@valdovurumai.lt; kviečiame apsilankyti ir interneto svetainėje www.ldm.lt


 

Į viršų
Į skyriaus pradžią
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai