EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į  skyriaus  pradžią   Į svetainės pradžią  
EDUKACIJA
Užsiėmimai moksleivių grupėms

Kalbantys valdovų ir didikų portretai

Per šį edukacinį užsiėmimą bus kalbama apie Abiejų Tautų Respublikos valdovus ir didikus, susipažįstama su XVI–XVII a. kalbos stiliumi bei didikų pareigybėmis. Dalyviai skaitys senuosius tekstus ir galės pasigaminti pareigūnų valdžios ženklų.

Kviečiame dalyvauti bendrojo lavinimo vidurinių mokyklų ir gimnazijų 5–12 kl. moksleivius.

 


Sugrąžinta praeitis

Edukacinis užsiėmimas vyks Taikomosios dailės muziejuje – archeologo dr. Vytauto Urbanavičiaus jubiliejinės parodos ir parodos „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų radiniai“ aplinkoje.

Šio užsiėmimo dalyviai turės galimybę susipažinti su parodoje eksponuojamais archeologiniais radiniais, archeologo darbo specifika, tyrimų metodika ir jų reikšme bei radinių saugojimo būdais.

Moksleiviams siūlome susikurti X–XV a. nešiotų stiklo ir žalvario vėrinių arba pagal parodoje esančius pavyzdžius nusilipdyti molinių verpstukų.

Moksleivių grupių vadovus prašome registruojantis pranešti, ką norėtų dirbdintis – vėrinius ar verpstukus (moliniai verpstukai bus degami, autoriai juos galės vėliau atsiimti).

Kviečiame dalyvauti bendrojo lavinimo vidurinių mokyklų ir gimnazijų 5–12 kl. moksleivius.


Lietuvių epas
Pats garsiausias visoj Lietuvoj yra Gediminas – tikras italų kilmės kunigaikštis (Jonas Radvanas, Epitalamijas, 2009)

Lietuviai kilę iš romėnų – ši mintis buvo užrašyta XV a. Nuo XVI a. ji tapo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorų pasaulėžiūros ašimi. Lietuvių kilmės iš romėnų teorija atsispindi ir tuometėje literatūroje. Vienas iškiliausių to meto kūrinių, pretenduojantis tapti lietuvių epu, yra Jono Radvano „Radviliada“. Per šį edukacinį užsiėmimą bus susipažįstama su lietuvišku herojiniu epu ir šiuolaikine lietuvių kilmės iš romėnų traktuote.

Muzikiniais ir literatūriniais epo takais moksleivius ves Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai: Ieva Baublytė atliks XVI a. muzikos kūrinius, Donatas Jokūbaitis skaitys ištraukas iš J. Radvano „Radviliados“.

Kviečiame dalyvauti bendrojo lavinimo vidurinių mokyklų ir gimnazijų 9–12 kl. moksleivius.

 


Odinių kurpaičių pasakojimas

Edukacinis užsiėmimas vyks Taikomosios dailės muziejuje – parodos „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų radiniai“ aplinkoje.

Per ilgamečius archeologinius tyrimus Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų vietoje rasta įvairių laikotarpių odos dirbinių liekanų. Tai avalynės, diržų, pirštinių, piniginių ir arklių pakinktų fragmentai. Dauguma rastų odinių dirbinių padaryti, avėti bei dėvėti XIV–XVI amžiuje. Dėl savo puikių ypatybių natūrali oda populiari ir šiandien, o senaisiais laikais tai buvo viena pagrindinių medžiagų, naudojamų apavui gaminti. Valdovų rūmųmuziejaus darbuotojai pasakos apie odinių dirbinių grožį ir pastangas jį išsaugoti. Užsiėmimo dalyviai galės apžiūrėti odos dirbinius ir jų kopijas, pagal rastos XVI a. pynutės raštą pasigaminti suvenyrą.

Kviečiame dalyvauti bendrojo lavinimo vidurinių mokyklų ir gimnazijų 5–12 kl. moksleivius.


Renesanso muzika ir instrumentai

Susipažinsime su šio laikotarpio instrumentais, klausysimės, kaip jie skamba, taip pat nagrinėsime senovines natas.

Moksleivius, jau grojančius kokiu nors instrumentu arba dainuojančius ir norinčius edukacinio užsiėmimo metu atlikti XV–XVI a. muzikos kūrinį, maloniai kviečiame rašyti el. paštu i.baublyte@valdovurumai.lt. Ieva Baublytė, atsižvelgdama į moksleivių amžių ir ansamblio sudėtį, mielai padės išsirinkti kūrinį  ir atsiųs jo natas.

Kviečiame dalyvauti muzikos mokyklų ir vidurinių mokyklų moksleivius.


Moksleivių grupės (nuo 15 iki 25 asmenų) registruojamos Taikomosios dailės muziejuje tel. (8 5)  212 1813.


 

Į viršų
Į skyriaus pradžią
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai