EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į  skyriaus  pradžią   Į svetainės pradžią  
EDUKACIJA
Šeštadieninės edukacinės popietės Vilniaus Žemutinėje pilyje

Ratas šalia medinio gatvės grindinio, XIV a.

Kaušelis, XV a.

2010 m. vasario 6 d., šeštadienį, 15 val.
Medžio kalba, I dalis

Dalyvauja muziejaus darbuotojai: dendrochronologė dr. Rūtilė Pukienė, archeologai dr. Daiva Steponavičienė ir Egidijus Ožalas, medžio konservatorė Deimantė Baubaitė.

Vilniaus Žemutinė pilis yra vienas iš nedaugelio archeologijos kompleksų, kuriuose gerai išsilaikė organika. Ilgamečių archeologinių tyrimų metu Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų teritorijoje surasta įvairių laikotarpių medžio statinių liekanų ir daug medžio dirbinių. Medžiai – praeities įvykių metraštininkai. Kaip iškoduoti medienos metinių rievių raštą? Kaip išsaugoti šimtametę medieną?

2010 m. vasario 13 d., šeštadienį, 15 val.
Medžio kalba, II dalis

Dalyvauja muziejaus darbuotojai: archeologė Irena Kaminskaitė, dendrochronologė dr. Rūtilė Pukienė, medžio konservatorė Deimantė Baubaitė, istorikas Dalius Avižinis, senaisiais mediniais instrumentais groja Ieva Baublytė.

Medžio dirbiniai buvo nuolatiniai ne tik paprastų miestiečių, dvarą aptarnaujančių amatininkų, dvariškių, bet ir valdovų buities ir kultūros palydovai. Išsaugoti mediniai dirbiniai liudija, kaip atrodė darbo įrankiai, kokiomis priemonėmis buvo važinėjama, iš kokių indų bei su kokiais įrankiais buvo valgoma, kokiais žaislais bei kokius žaidimus žaidė vaikai ir net suaugusieji, kaip žmonės stengėsi būti gražūs ir tvarkingi, kokie atributai galėjo būti naudojami pagoniškose apeigose bei daugelį kitų dalykų.

Renginiai vyks Lietuvos dailės muziejaus padalinyje – Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius), Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų radinių parodos salėje.

Prašome registruotis iš anksto, nes dalyvių skaičius ribotas:
Tel. (8 5) 261 7445  arba (8 5) 262 0007.

Edukacinių užsiėmimų kainos Taikomosios dailės muziejuje: vaikams – 1 Lt, suaugusiesiems – 2 Lt.
Renginio trukmė apie 1,5 val.

El. p. edukacija@valdovurumai.lt


 

Į viršų
Į skyriaus pradžią
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai