EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į  skyriaus  pradžią   Į svetainės pradžią  
EDUKACIJA
Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“

Parodos vieta: Radvilų rūmai, Vilniaus g. 22, Vilnius

Šie būdai sužinoti apie Lietuvos istoriją vaikams labai patinka, tad edukacinius užsiėmimus pamėgo ne tik moksleivių klasės, bet ir šeimos.

 


Keramikinį bareljefą pagal autentiškus Vilniaus Žemutinės pilies XV a. koklių vaizdus mielai lipdė ir vaikai ir tėvai. Keli šimtai darbų skleis Žalgirio mūšio pergalės atmintį parodos lankytojų namuose.
Autorius kviečiame atsiimti darbus.

Prašom kreiptis tel. (8 5)  261 7445, mob. tel. 8 684 12017 ir el. p. edukacija@valdovurumai.lt

 

 

Keli puslapiai iš lankytojų užrašų knygos

Moksleivių grupėms

Po Vytauto vėliava

Edukacinis užsiėmimas skirtas patiems mažiausiems apie patį didžiausią. Jo metu moksleiviai susipažins su Vytauto Didžiojo asmenybe, jo vaidmeniu Žalgirio mūšyje, sužinos su kokiomis vėliavomis į karą traukė Vytauto pulkai, ką kariams reiškė valdovo ar žemių vėliava ir patys galės pasigaminti vėliavą su Gediminaičių heraldika.

Kviečiame dalyvauti bendrojo lavinimo vidurinių mokyklų 1–5 klasių moksleivius.

 

Žalgirio mūšio ginklai

Moksleivius supažindinsime su Žalgirio mūšio laikotarpio karių ginkluote ir riteriškomis to meto kautynių tradicijomis, papasakosime, kaip kovai būdavo parengiamas žirgas, kiek galėjo sverti Vytauto karvedžių kalavijas, kaip toli skriedavo strėlės. Moksleiviai galės pasimatuoti kario aprangą.

Kviečiame dalyvauti bendrojo lavinimo vidurinių mokyklų ir gimnazijų 1–9 klasių moksleivius.

Kariai iš Žalgirio

Edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai sužinos, kokie narsūs kariai ir talentingi vadai Žalgirio lauke vadovavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės sąjunginei kariuomenei, kuri sugebėjo nugalėti vieną iš stipriausių kariuomenių to meto Europoje. Kad pergalės nepamirštų, moksleiviai pasigamins keramikinį bareljefą pagal autentiškus Vilniaus Žemutinės pilies XV a. koklių vaizdus.

Moliniai dirbiniai bus degami, todėl autoriai vėliau galės juos atsiimti, o pageidaujantieji galės atvykti dar kartą ir bareljefą glazūruoti.

Kviečiame dalyvauti bendrojo lavinimo vidurinių mokyklų ir gimnazijų 6–9 klasių moksleivius.

Žalgirio epochos muzika ir instrumentai

Muzikos tema Žalgirio mūšio jubiliejui skirtoje parodoje neatsitiktinė. Vėlyvaisiais viduramžiais karžygius dažnai lydėdavo muzikantai. Edukacinių užsiėmimų metu nagrinėsime Osvaldo fon Volkenšteino (Oswald von Wolkenstein), vieno iš garsiausių to laikmečio minezingerių, dainas. Gyvai išgirsime gotikinės arfos bei fleitų skambesį. Susipažinsime su Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje rasta, XV a. datuojama nedidele fleita. Prisiminsime įdomų istorinį faktą apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto žmonai Kryžiuočių ordino magistro dovanotus du klavišinius instrumentus – klavikordą ir portatyvą.

Kviečiame dalyvauti bendrojo lavinimo vidurinių mokyklų ir gimnazijų 1–12 klasių moksleivius, šeimas.

Mes Žalgirio lauke

Edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai patys taps tyrėjais, kurie bandys išsiaiškinti, kokios priežastys sukėlė Žalgirio mūšį, kokie jo atgarsiai to meto Europos literatūroje, dailėje. Taip pat aptars Žalgirio mūšio lauke lietuvių pulkų atliktą taktinį manevrą, dėl kurio iki šiol diskutuoja įvairių tautų istorikai.

Kviečiame dalyvauti bendrojo lavinimo vidurinių mokyklų ir gimnazijų 10–12 klasių moksleivius.
Šeimoms

Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje...

Edukaciniuose užsiėmimuose kviesime šeimas pažinti ne tik vertingiausius parodos eksponatus, bet ir Žalgirio mūšio laikotarpio žmonių gyvenseną, muziką, karybos tradicijas. Padėsime kiekvienai šeimai sukurti pergalės Žalgirio mūšyje atminimą. Jauniausi šeimų nariai galės pasigaminti kautynes menančias vėliavėles, vyresnieji – molinius bareljefus su Gediminaičių heraldika ar sukurti originalų kūrinį Žalgirio mūšio tematika. Molio dirbinius vėliau išdegsime keramikos krosnelėje, o pageidaujantieji galės atvykti dar kartą ir dirbinį glazūruoti.

Šeimų edukaciniai užsiėmimai bus rengiami šeštadieniais (išskyrus valstybinių švenčių dienas) 12  ir 15 val. Šeimoms skirtų užsiėmimų temos yra tokios pačios, kaip ir siūlomos moksleivių klasėms (žr. informacija aukščiau). Kviečiame registruotis.
Edukacinių užsiėmimų laikas, jei jame dalyvautų ne mažiau nei 10 asmenų, gali būti sutartas lankytojams pageidaujant.

 

Į viršų
Į skyriaus pradžią
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai