EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į skyriaus pradžią   Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Dėl Lietuvos kariuomenės vadovybės apsilankymo Valdovų rūmuose

Informacinis pranešimas 2009-12-14

Kariuomenės vadas įžengia
į kiemą
Kariuomenės vadovybė kieme
Kariuomenės vadovybė
prie Vilniaus Aukštutinės ir Žemutinės pilių teritorijos maketo
Kariuomenės vadovybė renesansinėje sosto salėje

2009 m. gruodžio 11 d., penktadienį, 13 val. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius ir apie 70 Lietuvos kariuomenės karinių vienetų vadų, štabų vadovų ir kitų aukštų karininkų.

Vilniuje vykusio Lietuvos kariuomenės vadovybės susitikimo metu nuspręsta aplankyti atkurtus, bet iki galo neįrengtus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus. Čia buvo susipažinta su atkuriama istorine Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija, išlikusiais autentiškais jos elementais, taip pat su karyba susijusiais radiniais ir eksponatų rinkiniais, atkurtomis ir iš dalies dekoruotomis istorinėmis erdvėmis. Svečiams pristatyta Rūmų istorija, šios rezidencijos raidos karinė patirtis, Rūmų atkūrimo eiga, pastato ir jo kiemo panaudojimo įvairiems šventiniams renginiams galimybės.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, pasirašęs Valdovų rūmų garbės svečių knygoje, ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas susitikimo metu aptarė Valdovų rūmų institucijos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimo galimybes bei planus. Nutarta palaikyti glaudžius ryšius, organizuoti bendrus renginius, konsultuotis Lietuvos kariuomenės istorinės ginkluotės ir aprangos rekonstrukcijos klausimais, Valdovų rūmų ekspozicijas, edukacines programas panaudoti siekiant ugdyti Lietuvos karių pilietiškumą, patriotiškumą ir istorinę visuomenės atmintį, rengiant Lietuvos kariuomenės iškilmes. Lietuvos kariuomenės vadovybė ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų vadovybė apsikeitė atminimo dovanomis, o Lietuvos kariuomenės vadas ir dalinių vadai parėmė Rūmų atkūrimą.

Tikimasi, kad šis Valdovų rūmų aplankymas ir susipažinimas su svarbiu istoriniu Lietuvos valstybingumo simboliu, iš kurio XV–XVII a. buvo koordinuojama ir Lietuvos valstybės karinė politika, taps aktyvaus Lietuvos kariuomenės bei jos vadovybės bendradarbiavimo su Nacionaliniu muziejumi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais pradžia.


 

Į viršų
Į skyriaus pradžią
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai