EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į skyriaus pradžią   Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Dėl šv. Mišių už prof. J. Lileikos vėlę Vilniaus katedroje

Informacinis pranešimas 2009–12–07

Šiandien, gruodžio 7 d., 18.30 val. Vilniaus arkikatedros bazilikos Šv. Kazimiero koplyčioje aukojamos šv. Mišios už šviesaus atminimo profesoriaus Ježio Lileikos (Jerzy Lileyko) vėlę.

Kaip jau buvo pranešta, šių metų gruodžio 2 d. Varšuvoje į Viešpaties namus iškeliavo vienas žymiausių lietuvių kilmės lenkų meno istorikų, dažnai vadintas Lenkijos meno istorijos patriarchu, valdovų mecenatystės, karališkųjų insignijų, Europos istorinių rezidencijų tyrinėtojų, popiežiaus Jono Pauliaus II Liublino katalikiškojo universiteto profesorius habilituotas daktaras Ježis Lileika. Profesorius buvo ne tik žymus ir itin darbštus mokslininkas, daug dėmesio savo tyrinėjimuose skyręs Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, kurios piliečiu save laikė, kultūros ir meno paveldui, bet ir studentų itin vertinamas ir mylimas pedagogas. Jis taip pat aktyviai dalyvavo po Antrojo pasaulinio karo atstatant Varšuvos karališkąją pilį, atkuriant interjero dekorą ir įrengiant ekspozicijas, o nuo 2005 m. savo vertingais patarimais labai prisidėjo prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo projekto tikslinimo, istorinių funkcijų schemos rekonstrukcijos, interjerų dekoravimo ir ekspozicijų įrengimo planų sudarymo. 2009 m. liepos 5–6 d. Profesorius dalyvavo atkurtų, bet iki galo neįrengtų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų simbolinio atidarymo iškilmėse, kai paskutinį kartą viešėjo mylimame Vilniuje.

Profesoriaus Ježio Lileikos (Jerzy Lileyko) laidotuvės įvyks gruodžio 8 d., antradienį, Varšuvos priemiesčio Vavžyševo (Wawrzyszew) kapinėse, laidotuvių pamaldos – 12 val. netoliese esančioje Šv. Marijos Magdalenos bažnyčioje.


 

Į viršų
Į skyriaus pradžią
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai