EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Valdovų rūmų istorija, tyrimai ir atkūrimas pristatyta Krokuvos Vavelio pilyje

2011-04-19

2011 m. balandžio 13 d. 17 val. Krokuvos Vavelio karališkojoje pilyje – Nacionaliniuose meno rinkiniuose buvo surengta vieša paskaita Krokuvos miesto kultūros ir mokslo visuomenei „Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų atgimimas“. Gausiai iliustruotą ir lenkų kalba parengtą pranešimą perskaitė Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas, viešėjęs Krokuvoje Vavelio karališkosios pilies direkcijos kvietimu. Informacijos centro salėje vykusioje paskaitoje buvo pristatyta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų istorinė ir architektūrinė raida, apibūdinti tyrinėjimų rezultatai ir supažindinta su gausiais archeologiniais radiniais, apžvelgtas atkūrimo projektas ir atstatymo darbų eiga. Į paskaitą susirinko kelios dešimtys Krokuvos Vavelio karališkosios pilies darbuotojų, Jogailos universiteto ir kitų aukštųjų mokyklų mokslininkų – istorikų, archeologų, menotyrininkų, kitų Krokuvos miesto kultūrininkų, muziejininkų. Vakarą vedė Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius profesorius Jan Ostrowski. Krokuviečių susidomėjimą paskaitos tema paliudijo po jos vykusi diskusija ir keliolika prelegentui užduotų įvairių klausimų.

Remiantis 2009 m. pasirašyta ilgalaikio bendradarbiavimo ir specialistų mainų sutartimi, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai su Krokuvos Vavelio karališkąja pilimi – Nacionaliniais meno rinkiniais aktyviai ir įvairiapusiai bendradarbiauja jau trečius metus. Iki 2009 m. ryšius su šia Lenkijos kultūros paveldo institucija koordinavo Lietuvos dailės muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų padalinys.

Su lenkų kolegomis bendradarbiaujama keičiantis profesionalia patirtimi, rengiant tarptautinius parodinius, mokslinių tyrimų ir kitus projektus. Vavelio pilies muziejaus specialistai buvo ir yra vieni aktyviausių Valdovų rūmų atkūrimo konsultantų. Vilniuje buvo surengtos kelios Vavelio pilies atstovų paskaitos bei seminarai. 2009 m. kartu su Vavelio pilies muziejumi Taikomosios dailės muziejuje buvo parengta ir atidaryta Lietuvos tūkstantmečio programos paroda „Vavelis Vilniuje. Nuo Jogailaičių iki Abiejų Tautų Respublikos pabaigos“, o 2010 m. bendromis pastangomis Radvilų rūmuose pristatyta Žalgirio pergalės 600 metų sukakčiai skirta jubiliejinė paroda „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“. 2012 m. Vilniuje planuojama surengti dar vieną bendrą su Vavelio pilies muziejumi parodą, skirtą kunigaikščiams Sapiegoms, jų kultūriniam bei meniniam paveldui.

 


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai