EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Valdovų rūmų muziejus parėmė Lietuvos bibliotekas


2011-02-28

Aktyvią leidybinę veiklą plėtojantis bei svarbius mūsų šalies paveldo klodus ir užsienyje saugomą unikalią lituanistinę medžiagą pristatantis Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ne tik aktyviai dalyvavo ką tik praūžusioje Vilniaus knygų mugėje, bet ir, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai sutikus, dalį savo leidinių perdavė didžiausioms Lietuvos bibliotekoms, įsikūrusioms Vilniuje ir kituose šalies regionuose.

Su pagrindinėmis Vilniaus bibliotekomis – Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka ir Vilniaus universiteto biblioteka – Valdovų rūmų muziejus glaudžiai bendradarbiauja, rengia bendrus parodinius bei leidybinius projektus. Todėl dalijimasis leidiniais su šiomis nacionalinės svarbos bibliotekomis jau turi tradiciją.

Pastaruoju metu į Valdovų rūmų muziejų dėl galimybės gauti jo leidinių kreipėsi ir apskričių viešosios bibliotekos – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės biblioteka, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteka.

Suderinus su Kultūros ministerija, visoms šioms nacionalinėms ir regioninėms Lietuvos bibliotekoms perduota daugiau kaip 200 įvairių Valdovų rūmų muziejaus leidinių. Bibliotekos labiausiai pageidavo gauti Vilniaus universiteto klasikinės filologijos profesorės Eugenijos Ulčinaitės parengtą knygą „Kalbų varžybos. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų sveikinimai“, Valdovų rūmų muziejaus darbuotojų kartu su Lietuvos ir užsienio partneriais parengtą albumą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai Vilniaus Žemutinėje pilyje“ bei tarptautinių parodų „Vavelis Vilniuje. Nuo Jogailaičių iki Abiejų Tautų Respublikos pabaigos“, „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“ ir „Liublino unija ir jos epocha Jano Mateikos kūryboje“ katalogus.

Valdovų rūmų muziejus taip pat dalijasi leidiniais su kitais Lietuvos muziejais, universitetais. Valstybės reprezentacijos tikslais Valdovų rūmų muziejaus leidinių buvo perduota ir Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Lietuvos kariuomenei.

Tokiu būdu net ir ekonominės krizės sąlygomis Lietuvos bibliotekų skaitytojams sudaromos sąlygos susipažinti su naujausia kultūros paveldą pristatančia literatūra, o su Lietuvos praeitimi ir išsaugotomis vertybėmis turi galimybę susipažinti ir aukšti užsienio svečiai.


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai