EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į skyriaus pradžią   Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Dėl Valdovų rūmams įsigyto automobilio

Informacinis pranešimas 2009-12-29

Šių metų gruodžio 27–28 d. kai kurios komercinės Lietuvos žiniasklaidos priemonės pateikė tendencingą ir selektyvią informaciją apie Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų įsigytą muziejiniams eksponatams transportuoti skirtą automobilį.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai įkurtas ir veikia nuo 2009 m. sausio mėn. Jis vykdo visas nacionaliniam muziejui pagal Lietuvos Respublikos muziejų įstatymą ir įstaigos Statutą privalomas funkcijas. Net ir neatvėrus Valdovų rūmų nuolatiniam lankymui, per 2009 metus organizuotomis grupėmis Valdovų rūmus aplankė per 30 tūkst. lankytojų, o kartu su partneriais Taikomosios dailės muziejuje surengtas tarptautines parodas apžiūrėjo daugiau kaip 25 tūkst. žmonių.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų automobilis įsigytas pirmiausia vertingiems eksponatams (unikaliems interjero meno kūriniams ir gausiems radiniams) transportuoti, ekspozicinei įrangai vežti rengiant nacionalines ir tarptautines parodas. Taip pat jis reikalingas įprastai kasdienei įstaigos ūkinei veiklai vykdyti. Muziejaus naudojamos eksponatų saugyklos, ekspozicijos, restauravimo centrai yra skirtingose miesto vietose, todėl eksponatų transportavimas – kasdienės veiklos dalis. Įsigytas automobilis – vienintelė įstaigos transporto priemonė. Ji nėra prabangi. Tai tipinis krovininis mikroautobusas-transporteris, perdirbtas Lietuvoje ir pritaikytas muziejinėms vertybėms gabenti. Automobilis įsigytas įstatymo nustatyta tvarka, elektroniniu būdu surengus supaprastintą atvirą pirkimą. Pabrėžtina, kad konkurso sąlygomis domėjosi septynios automobiliais prekiaujančios bendrovės, dvi pateikė pasiūlymų. Nė vienas iš tiekėjų neskundė konkurso sąlygų arba rezultatų. Automobiliui įsigyti buvo gautas Finansų ir Kultūros ministerijų pritarimas. Transporto priemonė įsigyta už šildymui ir elektrai skirtas lėšas, kurios sutaupytos todėl, kad Valdovų rūmai nebuvo atidaryti lankytojams 2009 m. liepos 6 d., kaip buvo planuojama. Toks specialiai vertingiems eksponatams gabenti pritaikytas ir minimalias mikroklimato sąlygas užtikrinantis muziejinis transportas leidžia ne tik vykdyti kasdienę įstaigos veiklą, bet ir taupyti valstybės biudžeto lėšas rengiant nacionalines ir tarptautines parodas. Lietuvos dailės muziejaus pavyzdys liudija, kad tokia transporto priemonė, įstaigai vykdant aktyvią parodinę bei edukacinę veiklą, atsiperka per kelerius metus. Specialiojo transporto nuolatinis nuomojimas kainuoja nepalyginti daugiau.


 

Į viršų
Į skyriaus pradžią
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai