EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Į Lietuvą atgabentas didžiausias kada nors šalyje rodytas paveikslas

2010-11-08

Tadeušo Popielio ir Zygmunto Rozvadovskio paveikslas „Žalgirio mūšis“

Lietuvoje pirmą kartą bus eksponuojamas Tadeušo Popielio ir Zygmunto Rozvadovskio paveikslas „Žalgirio mūšis“.  Tokių stulbinančių matmenų – 10 x 5 metrų – batalinio paveikslo šalyje dar nėra buvę.

Nutapytas 1910-aisiais Žalgirio mūšio 500-osioms pergalės metinėms paminėti, šis kūrinys nežinomomis aplinkybėmis dingo Antrojo pasaulinio karo metais. Po penkių dešimtmečių jis buvo surastas Lvovo istorijos muziejuje (Ukrainoje). Ruošiantis Žalgirio pergalės 600-osioms metinėms, paveikslas buvo restauruotas Krokuvos Vavelio karališkosios pilies – Valstybinių meno rinkinių muziejuje (Lenkijoje).

Jubiliejinių Žalgirio pergalės metinių minėjimo maratone nuo liepos mėnesio šis kūrinys buvo eksponuotas įvairiuose Lenkijos miestuose, o dabar gabentas ir į Lietuvą. „Specialus furgonas su paveikslu atvyko sekmadienio naktį. Tikslus atvykimo laikas nebuvo žinomas. Pasiekę tikslą vairuotojai turėjo pailsėti 8 valandas, dėl to tik jiems atvykus po vidurnakčio paaiškėjo, kada tiksliai paveikslo sulauksime jau pačiuose Radvilų rūmuose“, – pažymėjo Marijus Uzorka, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų parodų koordinatorius. Apie 10 val. pirmadienį, prie Radvilų rūmų pagrindinio fasado, meno kūrinys atsargiai iškeltas ir nugabentas į eksponavimo salę.

T. Popielio ir Z. Rozvadovskio „Žalgirio mūšį“ vilniečiai bei miesto svečiai galės išvysti nuo š.m. lapkričio 11 d. iki gruodžio 5 d. Valdovų rūmų muziejaus drauge su partneriais Radvilų rūmuose Vilniuje (Vilniaus g. 22) rengiamoje tarptautinėje parodoje „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“.


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai