EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose pagerbti šalies verslui ir valstybei nusipelnę žmonės

2010-12-21

Gruodžio 17 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje vyko šventinis vakaras, kurio metu Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovai pagerbė Lietuvos verslui ir valstybei nusipelniusius žmones, įteikė Petro Vileišio vardo nominacijas šalies mokslo patriarchams, verslo lyderiams.

Renginys buvo skirtas Žalgirio mūšio pergalės 600 metų jubiliejui ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui, jame apdovanoti nominacijos ,,Sėkmingai dirbanti įmonė” laureatai, įteikti Lietuvos inovacijų prizai bei kiti apdovanojimai. Šią progą paminėti susirinko valstybės vadovai, ministrai, Seimo nariai, pramonės ir verslo įmonių savininkai bei vadovai.

Simboliška, kad apdovanojimai įteikti atkuriamuose Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose: šioje istorinėje erdvėje skleidėsi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinė ir ekonominė galia, klestėjo kultūrinis gyvenimas, buvo plėtojamos mecenatystės tradicijos. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija buvo mūsų šalies politikos, diplomatijos, ūkio ir kultūros gyvenimo branduolys.

Oficialiąją Lietuvos pramonininkų konfederacijos renginio dalį paįvairino senosios muzikos ansamblio „Banchetto musicale“ (vadovė Jūratė Vičienė) parengta trijų dalių programa, kurioje Gotikos, Renesanso ir Baroko epochų muzika bei šokiais vakaro svečiai buvo supažindinti su kultūrinio gyvenimo tradicijomis Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje.

Renginyje taip pat buvo kalbama apie Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų misiją bei mecenatystės tradicijas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, jų sklaidą dabartinėje Lietuvoje.

Apie renginio metu įteiktus apdovanojimus plačiau sužinosite Lietuvos pramoninkų konfederacijos tinklapyje čia >>.

Akimirkos iš gruodžio 17 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos vakaro Valdovų rūmuose (nuotraukų autoriai Vytautas Abramauskas ir Klaudijus Driskius).


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai