EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Materialūs istorijos liudininkai

2011-01-14

Mieli Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų interneto svetainės lankytojai, norime atkreipti Jūsų dėmesį į svetainės meniu neseniai atsiradusią naują skiltį „Restauravimas“.

Prikeliant istoriją gyvenimui, pirmiausia atidžiai ieškoma faktų ir objektyvių praeities liudininkų. O tam, kad rasta autentika prabiltų, triūsia ne tik archeologai bei istorikai – neretai muziejų lankytojai nė nežino, kad prie kiekvieno radinio prisilietė kruopštaus restauratoriaus ranka.

Matome tik galutinį restauratorių darbo rezultatą: rodos, dar vakar naudotą buities daiktą, šiems laikams keistus ornamentus ant odinio dirbinio, susižavėjimą keliantį molinio koklio bareljefą... Iš kokių radinių ir kaip gimsta šios atkurtos istorijos dalelės galite pamatyti peržvelgdami restauratorių Deimantės Baubaitės bei Jurgitos Kalėjienės darbus svetainės skiltyje „Restauravimas“. Ateityje papildysime šią skiltį nauja informacija, kurios netrūksta dirbant su daugiau nei 300 tūkstančių Valdovų rūmų teritorijoje rastų radinių. Jie atskleidžia daug įdomių faktų bei naujų duomenų tiek apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidenciją, tiek apie visos Lietuvos bei jos žmonių praeitį.


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai