EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į skyriaus pradžią   Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Parodos Žalgirio mūšio pergalei atidarymo iškilmės

Didžiojo mūšio pergalei atminti surengta paroda buvo atidaryta lapkričio 10 d. Radvilų rūmuose. Iškilmes tiesiogiai transliavo Lietuvos televizija. Atidarymo renginį vedė dr. Vydas Dolinskas, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius, ir dr. Malgožata Kasner, Lenkijos instituto Vilniuje direktorė. Atidarymo svečiai: Lietuvos kultūros viceministrė dr. Nijolė Laužikienė, Lenkijos Respublikos ambasadorius Janušas Skolimovskis, Vavelio karališkosios pilies – Valstybinių meno rinkinių direktorius prof. Janas Ostrovskis, Lvovo istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotojas Tarasas Rudko, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys.

Susirinkusieji į Radvilų rūmus turėjo galimybę pirmieji apžvelgti eksponatus bei susipažinti su pagrindinėmis parodos idėjomis. Jau atidarymo vakarą parodą aplankė 408 žmonės, o kitą dieną lankytojų buvo kone dvigubai daugiau.

Lapkričio 11 d. vakarą parodos „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ atidarymo iškilmes užbaigė renginys, kurio metu paroda atskirai pristatyta kultūrinei visuomenei. Tarptautinės parodos, skirtos Žalgirio pergalės 600 metinėms paminėti, atidarymo iškilmių akimirkas kviečiame peržvelgti nuotraukų galerijoje.

Parodos Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ atidarymo ir pristatymo iškilmių metu svečiai įsijautė į Žalgirio pergalės minėjimo istoriją ir čia pat susipažino su ją liudijančia ekspozicija.
V. Abramausko nuotraukos

 

Į viršų
Į skyriaus pradžią
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai