EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Pirmoji lietuviška autorinė monografija apie Vytautą Didįjį

2010-09-20

Lietuvos dailės muziejus ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pristato profesoriaus Mečislovo Jučo knygą „Vytautas Didysis“ – pirmąją lietuvišką autorinę monografiją apie Lietuvos valdovą Vytautą Didįjį. Šia proga 2010 m. rugsėjo 24 d., penktadienį, 16.00 val. Taikomosios dailės muziejuje rengiamas knygos pristatymo vakaras.                     

„Džiaugiamės turėdami galimybę plačiajai visuomenei pristatyti vieno garsiausių, kompetentingiausių ir produktyviausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos tyrinėtojų, Vilniaus universiteto profesoriaus habilituoto daktaro M. Jučo naujausią monografiją, kuri verta atidesnio dėmesio ne tik dėl to, kad yra viena iš daugelio metų tyrinėjimus apibendrinančių knygų, tačiau ir dėl to, jog tai – pirmoji autorinė monografija, pristatanti Vytautą Didįjį, kaip Lietuvos valdovą“, – sako dr. Vydas Dolinskas, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius.

Simboliška, kad ši pirmoji autorinė monografija apie Vytautą Didįjį pasirodė iškart po 2009 m. parengtos ir Žalgirio mūšio jubiliejui skirtos naujausios prof. M. Jučo knygos „Žalgirio mūšis“ versijos, o jos pristatymas vyks Taikomosios dailės muziejuje eksponuojamoje Žalgirio mūšio 600 metų minėjimo programos parodoje „Žalgirio pergalės atmintis“.

M. Jučo autorinės monografijos „Vytautas Didysis“ pristatymo vakare dalyvaus ne tik pats autorius, tačiau ir prof. Eugenija Ulčinaitė, dr. Malgorzata Kasner, dr. Edmundas Rimša, dr. Vydas Dolinskas, Mindaugas Šapoka. Vakarą ves Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys.

„Ši monografija, pristatanti Vytautą Didįjį, kaip Lietuvos valdovą, jo plačią veiklą ir jos rezultatus, lemtingus Lietuvos valstybės raidai ir likimui, parašyta sklandžia kalba, neperkrauta vadinamuoju „moksliniu aparatu“ ir gausiai iliustruota originaliomis iliustracijomis. Manau, kad dėl to ji turėtų būti populiari mūsų kultūrinėje visuomenėje, skaitoma moksleivių ir studentijos“, – teigia dr. V. Dolinskas.

Prof. M. Jučas jau daugelį metų domėjosi, iš esmės tyrinėjo ir atskirais moksliniais straipsniais pristatė daugelį iškiliausio Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto gyvenimo ir įvairialypės veiklos aspektų. Tad buvo galima numatyti, kad kruopštūs mokslininko tyrinėjimai vieną dieną bus apibendrinti atskiroje monografijoje, kurią išleido Amerikos lietuvių taryba kartu su Lietuvos dailės muziejumi.

Išskyrus tarpukaryje iš vokiečių kalbos išverstą Jozefo Pficnerio monografiją, iki šiol lietuvių istoriografijoje nebuvo specialios platesnės ir daugelį klausimų aptariančios studijos, skirtos garsiausiam Lietuvos valdovui, kuriam valdant senoji Lietuvos valstybė pasiekė savo galybės viršūnę.


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai