EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Valdovų ir Radvilų rūmuose lankėsi Lietuvos Respublikos kultūros ministras

2010-12-23

Valdovų rūmų muziejaus atsiliepimų knygoje paliktas Lietuvos kultūros ministro įrašas

2010 m. gruodžio 22 d. Radvilų rūmuose veikiančioje tarptautinėje parodoje „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ bei su bendraorganizatoriais parodą rengusiuose Valdovų rūmuose lankėsi Lietuvos Respublikos kultūros ministras Arūnas Gelūnas. Jis susitiko su Valdovų rūmų muziejaus darbuotojais ir pasveikino juos artėjančių švenčių proga bei palinkėjo sėkmės ateinančiais metais. A. Gelūnas tikisi, kad Valdovų rūmų dalis galėtų būti atverta nuolatiniam lankymui 2012 m. pabaigoje.

Lietuvos dailės muziejaus Radvilų rūmuose Vilniuje šiuo metu veikia Kultūros ministro Arūno Gelūno kartu su jo kolega iš Lenkijos Bogdan Zdrojewski globojama tarptautinė paroda „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“. A. Gelūnas išsamiai susipažino su ekspozicija, apsilankė parodos Informacijos centre bei edukaciniams užsiėmimams skirtose erdvėse. Ministras taip pat domėjosi Valdovų rūmų muziejaus Mokslinių tyrimų centro, kuriame dirba archeologijos, restauracinės priežiūros, architektūros, kultūros ir dailės istorijos bei archyvavimo grupių darbuotojai, veikla. Jis susipažino su Radvilų rūmuose įsikūrusiomis laikinomis Valdovų rūmų muziejaus saugyklomis, kur saugomi archeologiniai radiniai, domėjosi restauratorių atliekamais darbais – keramikos, odos, medžio ir metalo dirbinių restauravimu. Lietuvos kultūros ministras pabrėžė, kad būtina plačiau pristatyti šią veiklą, labai svarbią išsaugant ir populiarinant paveldą.

Po apsilankymo Radvilų rūmuose ministrui A. Gelūnui buvo išsamiai pristatyti atkuriami Valdovų rūmai, tęsiami atstatymo darbai, jų perspektyvos 2011 m. ir galimybės dalį rūmų atverti nuolatiniam lankymui 2012 m. pabaigoje bei panaudoti Rūmų erdves 2013 m. Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybos renginiams. Jis taip pat domėjosi atliekamais Rūmų teritorijos tyrimais, akcentavo Valdovų rūmų kompleksinių tyrimų rezultatų reikšmę Lietuvos istorijos, kultūros paveldo pažinimui bei istorinės atminties stiprinimui, tautinės tapatybės ir pilietiškumo ugdymui, europinio konteksto suvokimui. A. Gelūną domino ir Valdovų rūmų muziejaus darbuotojų darbo bei vykdomos plačios kultūrinės ir švietėjiškos veiklos sąlygos bei jos tolesnės plėtros galimybės. Apsilankymo metu kultūros ministrą lydėjo jo patarėja Džiuljeta Žiugždienė.


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai