EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai dalijasi patirtimi

2010-10-05

Valdovų rūmų muziejaus edukaciniai užsiėmimai domina ne tik moksleivius, tačiau ir specialistus

Vytauto Abramausko nuotr.

Valdovų rūmų muziejaus rengiami edukaciniai užsiėmimai sudomino ne tik moksleivius, tačiau ir įvairių šalies muziejų specialistus. Lietuvos muziejų asociacija, vykdanti Europos Socialinio fondo finansuojamą muziejininkų kvalifikacijos kėlimo projektą, norėdama praktiškai iliustruoti spalio pradžioje organizuojamus mokymus apie muziejaus interpretatoriaus veiklą, pageidavo dalyvauti Valdovų rūmų muziejaus edukaciniuose užsiėmimuose.

Interpretatorius – tai specialius įgūdžius ir technikas įvaldęs muziejaus darbuotojas, padedantis muziejaus lankytojams sukurti emocinį ryšį su eksponatais ir suvokti jų pridėtinę vertę. Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamiems muziejininkų mokymams pagal projektą „XXI amžiaus muziejininkų kompetencijos ir gebėjimų ugdymas: II etapas“ vadovaujančios Lolitos Valužienės teigimu, „šių naujų mokymų tikslas – į muziejus pritraukti ne tik pavienius lankytojus ar organizuotas grupes, bet ir visas šeimas. Norime išmokti interpretatorių pagalba atskleisti istorinę eksponatų vertę, jų emocinį paveldą bei padėti lankytojams geriau suprasti kultūrinę muziejinių vertybių svarbą šiandieninei visuomenei.“

Lietuvos muziejų asociacija laikėsi nuomonės, kad mokymų apie interpretatoriaus veiklą teorinę dalį deramai iliustruos Valdovų rūmų muziejaus edukaciniai užsiėmimai „Pats garsiausias visoj Lietuvoje yra Gediminas – tikras italų kilmės kunigaikštis“ ir „Odinių kurpaičių istorija“. Jų metu Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai Donatas Jokūbaitis, Ieva Baublytė ir Vida Kaunienė supažindins su muziejuje atliekamais moksliniais tyrimais, turimais radiniais bei vertybėmis, pateiks informacijos apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos raštiją ir istorinės odininkystės raidą, o taip pat organizuos kūrybines dirbtuves, supažindins su muziejaus interpretatoriaus darbo savitumais bei praktiniais įgūdžiais.

„Kvietimas tapti neoficialiais šių mokymų ekspertais ir pademonstruoti mūsų muziejaus rengiamus edukacinius užsiėmimus mums buvo staigmena. Mes, kaip ir edukacijos užsiėmimais susidomėjusi Lietuvos muziejų asociacija, tikimės, kad kolegoms iš įvairių Lietuvos muziejų tai bus įdomu ir naudinga“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro vadovas Gediminas Gendrėnas.

Iš viso Lietuvos muziejų asociacijos mokymų projekte kvalifikaciją kelia 310 darbuotojų iš penkiolikos jame dalyvaujančių muziejų. Rengiamų mokymų projekto partneriai – Lietuvos nacionalinis, Maironio lietuvių literatūros, Trakų istorijos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Lietuvos jūrų, Lietuvos liaudies buities, K. ir M. Petrauskų lietuvių muzikos, Alytaus kraštotyros, Biržų krašto, Birštono, Druskininkų, Kauno miesto, Molėtų krašto, Panevėžio kraštotyros, Zanavykų krašto muziejai.

 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai