EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Valdovų rūmų muziejuje lankysis Baltarusijos kultūros ministras

2010-09-17

Baltarusijos Respublikos kultūros ministras Pavelas Latuška

www.belarus.by nuotr.
Viena geriausiai išlikusių pilių Baltarusijoje – Myro pilis
Nesvyžiaus pilis su atkuriama įtvirtinimų sistema

Rytoj, rugsėjo 18 d., Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankysis Baltarusijos Respublikos kultūros ministras Pavelas Latuška ir jo vadovaujama delegacija. Vizito metu svečiai ne tik apžiūrės dalį atkurtų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų, bet ir susitiks su Valdovų rūmų muziejaus specialistais aptarti bendro paveldo išsaugojimo ir muziejinės veiklos klausimų.

„Baltarusių kolegas ypač domina Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų Vilniuje atkūrimo patirtis, nes Baltarusijoje restauruojama ir atstatoma daug XIX–XX a. prarastų nacionalinės reikšmės architektūros ir istorijos objektų, tokių kaip kunigaikščių Radvilų rezidencijos Myre ir Nesvyžiuje, jėzuitų bažnyčia Vitebske ir kt.“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Baltarusijos kultūros ministras P. Latuška Valdovų rūmų muziejuje lankosi ne pirmą kartą. Praėjusių metų liepos 6 dieną jis dalyvavo Lietuvos vardo tūkstantmečio jubiliejaus iškilmėse – Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų simbolinio atidarymo ceremonijoje. Tačiau tuo metu aplankė tik nedidelę Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų dalį.

Šįkart Lietuvos Respublikos kultūros ministro Arūno Gelūno kvietimu viešėdamas Vilniuje Baltarusijos Respublikos kultūros ministras P. Latuška Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje atidarė iš Baltarusijos nacionalinio dailės muziejaus Minske atvežtą dailininko Jono Chruckio (1810–1885) kūrybos parodą „Kultūrų dialogai“. Jis taip pat pareiškė norą išsamiai susipažinti su bendro paveldo išsaugojimo patirtimi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų teritorijoje, tyrimų rezultatais, atkūrimo projektu ir Valdovų rūmų muziejaus veikla bei būsimomis ekspozicijomis.

Pasak Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus dr. V. Dolinsko, šis vizitas – itin svarbus ir reikšmingas Lietuvos bei Baltarusijos kultūros įstaigoms, siekiant aktualinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldą ir gaivinti istorinius lietuvių bei baltarusių saitus, puoselėti valstybingumo ir kultūros bendrystės istorinę atmintį. „Tikimės, kad Lietuvos ir Baltarusijos kultūros įstaigų bendradarbiavimas taps dar glaudesnis ir kokybiškesnis“, – sako jis.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai šiuo metu aktyviai bendradarbiauja su keletu Baltarusijos kultūros paveldo institucijų. Sėkmingai plėtojami santykiai jau įteisinti tarptautinėmis ilgalaikio bendradarbiavimo sutartimis su Gardino pilyse įsikūrusiu Gardino valstybiniu istorijos ir archeologijos muziejumi (Baltarusija) bei Baltarusijos nacionaliniu istorijos ir kultūros muziejumi-draustiniu „Nesvyžiumi“. Valdovų rūmų muziejaus specialistai taip pat nuolat bendrauja ir konsultuoja Nesvyžiaus bei Myro valdovų rezidencijose dirbančius kolegas rezidencijų atkūrimo, muziejinių ekspozicijų įrengimo, ikonografinės medžiagos paieškos klausimais.


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai