EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Valdovų rūmų muziejus dalyvavo tarptautinėje Baltijos šalių restauratorių trienalėje

2011-05-30

2011 m. gegužės 10–12 dienomis Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje vyko 9-oji tarptautinė Baltijos šalių restauratorių trienalė „Konservavimas kaip mokslo ir meno sintezė: kryptys ir pasiekimai“. Konferencijoje dalyvavo restauravimo srities specialistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Indijos, Italijos, Rusijos ir kitų šalių. Buvo perskaityta daugiau kaip 20 mokslinių pranešimų įvairiomis kultūros vertybių konservavimo ir restauravimo temomis. Dar daugiau informacijos apie kultūros vertybių tyrimus, konservavimą ir restauravimą buvo pristatyta daugiau kaip 60 stendinių pranešimų.

Kas treji metai vykstančiame renginyje aktyviai dalyvavo ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Mokslinių tyrimų centro darbuotojai. Konferencijoje buvo perskaityti du pranešimai. Tai dr. Rūtilės Pukienės „Potential of Dendrochronological Dating of Wooden Artefacts“ („Medinių dirbinių dendrochronologinio datavimo galimybės“) ir dr. Rūtilės Pukienės bei Deimantės Baubaitės „Identification of Wood Species of Waterlogged Archaeological Artefacts and its Role in Choosing the Conservation Method“ („Medienos rūšies nustatymas ir jo vaidmuo pasirenkant šlapių medienos dirbinių konservavimo metodą“).

Taip pat pristatyti du stendiniai pranešimai. Tai Deimantės Baubaitės pranešimas tema „Restoration of a 17th century tub from archaeological excavations in the territory of the Vilnius Lower Castle“ („XVII a. kubilo, rasto per archeologinius kasinėjimus Žemutinės pilies teritorijoje, restauravimas“) ir bendras Aldonos Skučienės bei Pauliaus Bugio darbas „Steam Cleaning of chain mail discovered in the territory of Vilnius Lower Castle“ („Grandininių šarvų, rastų Žemutinės pilies teritorijoje, valymas garais“).

Gausi konferencijos dalyvių grupė apsilankė specialiai Baltijos šalių restauratorių trienalei parengtoje parodoje „Tarp kasdienybės ir prabangos. Restauruoti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų archeologiniai radiniai“. Čia specialistai buvo supažindinti su Valdovų rūmų Mokslinių tyrimų centro atliekamais archeologinių radinių konservavimo ir restauravimo darbais, taikomais radinių tyrimų metodais.
Pastaroji paroda sulaukė labai palankaus kitų šalių kolegų restauratorių įvertinimo. Tačiau ji nėra pritaikyta tik siauram profesionalų ratui. Tuo gali įsitikinti kiekvienas joje apsilankęs žmogus. Paroda veiks iki šių metų rudens.

 

 

 

R. Pukienės nuotraukos

 


 

Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai