EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Valdovų rūmų muziejus laukia Žalgirio mūšio nugalėtojų

2010-09-17

Plokštinis koklis su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbu (XV a.), menantis Žalgirio mūšio pergalę

Žalgirio mūšio jubiliejui paminėti skirtas konkursas „Žalgirio mūšio nugalėtojai“ eina į pabaigą. Tad nesuspėjusieji, bet norintieji jame dalyvauti turėtų paskubėti. Paskutinių konkursui skirtų vaikų ir jaunimo darbų (tai modeliai-lėlės – Žalgirio epochos istorinės asmenybės ir Žalgirio mūšį laimėjusios sąjungininkų armijos kariai) Valdovų rūmų muziejus laukia iki spalio 25 dienos.

„Šį pavasarį paskelbtą konkursą buvo numatyta baigti vasaros pradžioje, tačiau šia proga moksleivių mugėje surengus parodą nemažai mokinių, mokytojų ir tėvų pareiškė norą jame dalyvauti. Neliko nieko kita, kaip tik konkursą pratęsti“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovė Vida Kaunienė.

Pratęsto konkurso „Žalgirio mūšio nugalėtojai“ nuostatai nepasikeitė. Jame savarankiškai arba padedami suaugusiųjų gali dalyvauti Žalgirio epochos istorinių asmenybių arba karių lėles sukūrę vaikai ir jaunimas iki 18 metų. Svarbiausi reikalavimai konkursiniams darbams: pagamintos Žalgirio mūšio nugalėtojų lėlės turi būti stabilios, lengvai transportuojamos, ne didesnės kaip 25 cm ir sukurtos remiantis istoriniais šaltiniais.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovės, visas konkursui atsiųstas Žalgirio epochos istorinių asmenybių ir karių lėles vertins Valdovų rūmų muziejaus komisija. Darbai bus skirstomi pagal amžiaus grupes, o vertinami pagal istoriškumą, meniškumą ir originalumą.

„Iki šiol daugiausia sulaukėme paprastų Žalgirio mūšio karių lėlių, tačiau trūksta šiems kariams vadovavusių istorinių asmenybių, tokių kaip Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas Didysis, Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Jogaila arba jo brolis, Naugardo arba Mstislavlio kunigaikštis Lengvenis Algirdaitis, lėlių“, – teigia V. Kaunienė.

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti diplomais bei atminimo dovanomis lapkričio mėnesį Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejaus programą vainikuosiančioje tarptautinėje parodoje „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje… Žalgirio atodangos“. Geriausi konkursiniai darbai iki šių metų pabaigos bus demonstruojami ir interneto svetainėje www.valdovurumai.lt specialiai šiam konkursui surengtoje virtualioje parodoje.

Daugiau informacijos apie Valdovų rūmų muziejuje vykstančius edukacinius projektus rasite čia >

Konkurso „Žalgirio mūšio nugalėtojai“ nuostatai

Konkursui „Žalgirio mūšio nugalėtojai“ skirtus vaikų ir jaunimo darbus reikia pateikti Nacionaliniam muziejui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams (Katedros a. 4, Vilnius). Su kiekvienu kūriniu reikia nurodyti šiuos duomenis: autoriaus vardas ir pavardė, amžius ir klasė bei lankoma švietimo įstaiga, kontaktiniai duomenys (adresas, telefono numeris bei elektroninio pašto adresas).

Informacija apie konkursą teikiama Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Edukacijos ir lankytojų centre, tel. (8 5)  261 7445


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai