EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Valdovų rūmų muziejus plečia ryšius Baltijos jūros regione

2010-09-09

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Mindaugo Kaminsko nuotr.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai nuo šiol yra ir tarptautinės Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos narys. Devynių šalių rezidencinio pobūdžio muziejus vienijančioje asociacijoje tai jau trečia Lietuvos muziejinė institucija.

„Džiaugiamės, kad Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai nusprendė tapti mūsų asociacijos nariu“, – oficialiame laiške rašo Pilių ir muziejų asociacijos aplink Baltijos jūrą prezidentė Anė Parika (Anne Parikka).

Narystė Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijoje Valdovų rūmų muziejui padės plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą ir ryšius su rezidencinio pobūdžio bei kitomis muziejinėmis institucijomis Baltijos jūros regione. Atsižvelgus į šios asociacijos narių įvairovę, galima teigti, kad atsiveria plačios galimybės keistis muziejine informacija ir literatūra, konsultuotis įvairiais mokslinių tyrimų, rezidencijų atkūrimo bei ekspozicijų įrengimo klausimais, rengti bendrus muziejinius projektus, publikacijas, konferencijas, seminarus, parodas arba vykdyti ekspertų mainus, skleisti Lietuvos kultūrinio turizmo ir kitą Valdovų rūmų muziejaus informaciją.

„Nemaža dalis Pilių ir muziejų asociacijos aplink Baltijos jūrą narių yra mums gerai žinomos institucijos, su kuriomis (Malborko pilies muziejumi Lenkijoje, Rozenborgo pilimi Danijoje ir kt.) iki šiol siejo pakankamai glaudus, tačiau sutartimis nesusaistytas bendradarbiavimas. Tikimės, kad Valdovų rūmų muziejui tapus Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos nariu mūsų partnerystė įgis dar kokybiškesnių ir brandesnių formų“, – sako Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas.

1991 m. liepos mėnesį Malborko pilies muziejaus (Lenkija) iniciatyva įkurtos Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos misija – plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą tarp muziejinių institucijų Baltijos jūros regione, vykdyti istorinės medžiagos ir kitų tyrimų programas, specialistų mainus, organizuoti tarptautinius įvairaus pobūdžio renginius bei rengti leidinius, siekiant populiarinti istoriją ir kultūrą, plėsti regiono turizmą.

Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacija šiuo metu vienija per 30 rezidencinio pobūdžio muziejinių institucijų, tarp kurių – Ščecino Pamario kunigaikščių pilis (Lenkija), Narvos pilis (Estija), Gustrovo rūmų muziejus (Vokietija), Rozenborgo pilis (Danija), Sankt Peterburgo Petro ir Povilo tvirtovė (Rusija), Rundalės rūmų muziejus (Latvija), Trakų istorijos muziejus (Lietuva) ir kt.

Ši Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų narystė tarptautinėje organizacijoje yra ne pirma. Praėjusiais metais Valdovų rūmų muziejus tapo Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariu.


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai