EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Valdovų rūmų paramos fondo darbų dešimtmetį vainikavo sutartis

2010-09-16

Pasirašant bendradarbiavimo sutartį: Valdovų rūmų paramos fondo valdybos pirmininkas Algirdas Vapšys ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas

2010 m. rugsėjo 15 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir Valdovų rūmų paramos fondas pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį. Šiuo dokumentu buvo oficialiai įteisinti antrus metus puoselėjami instituciniai santykiai, kartu apibendrintas Valdovų rūmų paramos fondo veiklos dešimtmetis.

Dvišalę ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį pasirašė Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas ir Valdovų rūmų paramos fondo valdybos pirmininkas Algirdas Vapšys. Joje numatyta, jog nuo šiol abi organizacijos dar aktyviau sieks, kad atkuriami Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai veiktų kaip interaktyvus rezidencijos pobūdžio integruotas muziejus bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldą aktualinantis, pilietinio ugdymo ir patriotinio auklėjimo funkcijas atliekantis bei viso pasaulio lietuvius telkiantis centras.

„Dar kartą sveikiname daug prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo prisidėjusius Valdovų rūmų paramos fondo steigėjus, valdybos narius ir kitus aktyvius talkininkus bei tikimės, kad šį garbingą jubiliejų vainikuojanti bendradarbiavimo sutartis dar labiau sutelks abiejų organizacijų pajėgas įgyvendinant nacionalinės svarbos misiją – saugoti ir pristatyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus kaip išskirtinį Lietuvos valstybingumo ir kultūros istorijos paminklą, taip pat organizuoti bendrus kultūrinius projektus, rengti ekspozicijas, įsigyti eksponatų ir dirbti kitus reikšmingus darbus“, – sako dr. V. Dolinskas.

Valdovų rūmų paramos fondas buvo įsteigtas 2000 m. ir yra skirtas garsinti bei paremti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimą. Per visus savo veiklos metus jis ne tik telkė lėšas rūmams atkurti (iš viso sukaupta apie 6 mln. Lt), bet ir supažindino su rūmų atkūrimo projektu, skleidė paramos idėjas bei vienijo mecenatus, rėmė leidybą, mokslinius tyrimus, radinių restauravimą, edukacines akcijas ir vertingais gobelenais, paveikslais bei baldais papildė muziejaus eksponatų rinkinius. Iš viso per dešimtmetį bendrai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo idėjai įgyvendinti Valdovų rūmų paramos fondas subūrė per 70 tūkst. asmenų, gyvenančių Lietuvoje ir užsienyje.

2009 m. įkurtas Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai yra rezidencijos pobūdžio muziejus, siekiantis visuomenei pristatyti Lietuvos valstybės bei jos valdovų istorijos ir kultūros paveldą, unikalius archeologijos rinkinius bei Europos Gotikos, Renesanso, Baroko taikomosios ir vaizduojamosios dailės kolekcijas, vertingą lituanistinę medžiagą, taip pat vykdyti aktyvią edukacinę, kultūrinę bei turizmo informacijos sklaidos veiklą, sudaryti sąlygas valstybės reprezentaciniams renginiams organizuoti.


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai