EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Valdovų rūmų paramos fondui – sveikinimai veiklos dešimtmečio proga

2010-09-14

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai sveikina Valdovų rūmų paramos fondą, švenčiantį veiklos dešimtmetį.

„Nuoširdžiai sveikiname Valdovų rūmų paramos fondą, jo steigėjus, valdybos narius ir kitus aktyvius dalyvius ypatingos sukakties – veiklos dešimtmečio – proga. Dėkojame už prasmingą indėlį į nacionalinės kultūros savitumo ir tapatumo, paveldo puoselėjimą, Lietuvos valstybės ilgaamžiškumo simbolio – Valdovų rūmų – atkūrimą. Be Fondo ir jo narių aiškios pozicijos Valdovų rūmų atkūrimas būtų buvęs gerokai sudėtingesnis. Jūsų aktyvi veikla parodė, kiek daug visuomeninė organizacija gali padaryti Lietuvos ir jos tautos, istorinės atminties puoselėjimo labui. Jūsų parama mums bus svarbi ir ateityje, norint įrengti Rūmų interjerus, papildyti ekspozicijas ir rinkinius, paversti Valdovų rūmus viena iš svarbiausių bei aktyviausiai veikiančių Lietuvos kultūros, istorijos, švietimo, turizmo ir valstybės reprezentavimo vietų“, – savo sveikinime pabrėžia dr. Vydas Dolinskas, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius.

Valdovų rūmų paramos fondo veiklos dešimtmetis bus paminėtas rugsėjo 15 dieną Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų antrojo aukšto Reprezentacinėje renesanso menėje surengtame iškilmingame vakare. Jo metu ketinama pasirašyti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ir Valdovų rūmų paramos fondo dvišalę ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį, oficialiai įteisinančią glaudžius abiejų organizacijų ryšius.

Pasak dr. V. Dolinsko, ši sutartis tik dar labiau sutelks abiejų organizacijų pajėgas, įgyvendinant nacionalinės svarbos misiją – saugoti ir pristatyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus kaip išskirtinį Lietuvos valstybingumo ir kultūros istorijos paminklą, taip pat organizuojant bendrus kultūrinius projektus, rengiant ekspozicijas, įsigyjant naujų eksponatų.

Valdovų rūmų paramos fondas buvo įsteigtas 2000 m. ir yra skirtas garsinti bei paremti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimą. Per visus savo veiklos metus Fondas ne tik telkė lėšas Rūmų atkūrimui (iš viso buvo sukaupta apie 6 mln. litų), tačiau pažindino su Rūmų atkūrimo projektu, skleidė paramos idėjas ir vienijo mecenatus, rėmė leidybą, mokslinius tyrimus, radinių restauravimą, edukacines akcijas bei pildė muziejaus eksponatų rinkinius vertingais gobelenais, paveikslais, baldais. Per dešimtmetį, skleidžiant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo idėją, Fondas subūrė daugiau negu 70 tūkst. asmenų, gyvenančių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Vieni iš aktyviausių Valdovų rūmų paramos fondo atstovų: valdybos narys Edmundas Kulikauskas, valdybos pirmininkas Algirdas Vapšys ir direktorė Valentina Kazėnaitė

Vytauto Abramausko nuotr.
Valdovų rūmų paramos fondas vienija nemažą būrį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų mecenatųVytauto Abramausko nuotr.
Akimirka iš praėjusiais metais vykusio Valdovų rūmų paramos fondo vakaro

Vytauto Abramausko nuotr.
Valdovų rūmų paramos fondo rengiamos teatralizuotos ceremonijos, kuriose dalyvavo vilniečiai ir miesto svečiai


Valdovų rūmų paramos fondo nuotr.

 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai