EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Valdovų rūmuose lankysis ir trakiškiai

2010-11-04

Antrojo ciklo „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai - Lietuvos žmonėms“ renginio lankytojams didelį įspūdį paliko XVI–XVII a. kilnojamųjų vargonų muzika.

Vytauto Abramausko nuotr.

Po Panevėžio ir Alytaus mietų gyventojams surengtų kultūros popiečių, toliau tęsiamas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai – Lietuvos žmonėms“ renginių ciklas. Šįkart pamatyti, kaip atrodo atkuriami Valdovų rūmai, ir susipažinti su pačia atkūrimo idėja 2010 m. lapkričio 6 d. galės trakiškiai. Jų taip pat lauks paskaita apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijas Vilniuje bei Trakuose ir netgi mini spektaklis.

Trakų turizmo informacijos centro suburta aštuoniasdešimties trakiškių grupė šeštadienį keliaus į Vilnių, kur prasidės jau trečioji Nacionalino muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų parengta kultūrinė popietė. Muziejaus specialistai Trakų grupę jau tradiciškai supažindins su Valdovų rūmų atkūrimo idėja.

Po to atvykusieji susirinks atkurtųjų Valdovų rūmų Gotikinėje antikameroje. Valdovų rūmų muziejaus Mokslinių tyrimų centro Kultūros ir dailės istorijos grupės administratorius-vyresnysis muziejininkas dr. Liudas Glemža svečiams skaitys paskaitą „Dvi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos XV–XVI a.: Vilnius ir Trakai“. Šiame pranešime bus kviečiama pamąstyti, kodėl Trakai, XV amžiuje buvę ne mažiau svarbūs nei Vilnius, šimtmečiui praėjus staiga dingsta iš didžiųjų Lietuvos kunigaikščių kelionių bei rezidavimo istorijos. „Yra dvi teorijos, aiškinančios šį staigų pasikeitimą“, – užsimena dr. Liudas Glemža.

Galiausiai kultūros popietę Trakų rajono grupei vainikuos mini spektaklis, kurio metu Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinės mokyklos scenos meno studijos „Žodžio judesys“ aktoriai suvaidins ištraukas iš Vinco Pietario istorinės dramos „Kova ties Žalgiriais“ (režisierė Vilija Niauronytė).

Trakų lankytojų grupė uždaro šiųmetį „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai – Lietuvos žmonėms“ ciklą, bet tai nėra paskutinis Lietuvos regionams skirtas renginys.

„Ciklo renginiai susilaukė didelio susidomėjimo ir gerų atsiliepimų. Labai džiaugiamės tuo ir 2011-aisiais metais ketiname įtraukti kitus šalies regionus. Ateityje bendradarbiausime ne tik su turizmo, bet ir su kultūros organizacijomis. Taigi, tokių renginių daugės“, – pažymėjo Audronė Šeikienė, Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus vedėja.


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai