EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
Venecijos muziejų dvasia Valdovų rūmuose

2010-12-13

Valdovų rūmuose 2010 m. gruodžio 9 d. viešėjęs italų profesorius Giandomenico Romanelli dalinosi su Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų darbuotojais savo, Venecijos miesto muziejų asociacijos (Musei Civici di Venezia) direktoriaus, patirtimi bei pastebėjimais.

Prof. dr. G. Romanelli yra vienas iš žymiausių Italijos kultūros ir meno paveldo tyrinėtojų, muziejininkų, Venecijos kultūros paveldo tarnybos generalinis direktorius, vadovaujantis vienam iš garsiausių istorinės rezidencijos pobūdžio muziejų Europoje – Venecijos Dožų rūmams.

Jau 2004 m. prof. dr. G. Romanelli organizavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo darbus vykdančių institucijų specialistų – architektų, archeologų, istorikų, muziejininkų, dailės istorikų, restauratorių – seminarą Venecijos Dožų rūmuose. Tuomet italų specialistai supažindino lietuvių kolegas su Venecijos Dožų rūmų restauravimo bei ekspozicijų ir parodų rengimo patirtimi, edukacine ir kita muziejine, kultūrine veikla, lankytojų aptarnavimo organizavimu, informacijos pateikimo naujovėmis. Valdovų rūmų tyrinėtojams ir projektuotojams buvo pateikta projektinė Dožų rūmų restauravimo medžiaga, kuri labai pravertė, sprendžiant daugelį Valdovų rūmų atkūrimo klausimų.

Šiais metais profesorių Valdovų rūmų muziejaus atstovai pakvietė atvykti į Lietuvą ir savo patirtimi pasidalinti su visuomene. Pieš Dožų rūmams skirtą kultūros vakarą, prof. dr. G. Romanelli pasinaudojo proga susipažinti su Valdovų rūmais. Lygindamas juos su Venecijos Dožų rūmais, per metus priimančiais apie du milijonus lankytojų, profesorius pastebėjo, kad nors šių dviejų muziejų valdymo sistema skirtinga, jie turi panašią koncepciją ir reikšmingiausia kalbėti apie atkūrimo specifiką, muziejaus vertybių įsigijimą ir autentiškų senesniųjų amžių interjerų atkūrimo būdus. Svečiui labai patiko Valdovų rūmų atkūrimo koncepcija, sukėlusi pastebėjimų apie istorinės aplinkos atkūrimo įgyvendinimą ir idėjinį pateikimą.

Giandomenico Romanelli atskleidė keletą kurioziškų muziejinio Venecijos gyvenimo detalių apie šaltas žiemas nešildomuose muziejuose ir lankytojų aptarnavimo tobulinimą siekiant, tiek kartu išsaugoti kultūrinį paveldą, tiek patenkinti didelį lankytojų smalsumą. Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai džiaugiasi tokiu šiltu, itališko temperamento paliestu vizitu, ir maloniai lauks garbingo svečio ateityje.

Gruodžio 9 d. vykusio Venecijos Dožų rūmams skirto kultūrinio vakaro nuotraukų autorius – Vytautas Abramauskas


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai