EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į svetainės pradžią  
NAUJIENOS
„Žalgirio mūšio“ drobė dar pasiliks Lietuvoje

2010-12-17

Radvilų rūmuose Vilniuje (Vilniaus g. 22) veikiančioje tarptautinėje parodoje „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ esantį didžiausią kada nors Lietuvoje eksponuotą batalinį paveikslą „Žalgirio mūšis“, kurį sukūrė dailininkai Tadeušas Popielis ir Zygmuntas Rozvadovskis, pamatyti bus galima iki gruodžio 23 dienos. Valbžycho meno galerijos (Lenkija), kuri šiuo metu turi paveikslo eksponavimo teisę, atstovai buvo nustebinti didelio lietuvių noro aplankyti parodą bei pamatyti šią įspūdingų matmenų drobę – nė viename iš septynių Lenkijos miestų, kuriuose prieš tai „Žalgirio mūšis“ demonstruotas, nebuvo tiek norinčiųjų pasigrožėti šiuo paveikslu. Taigi buvo nuspręsta paveikslo išgabenimą atidėti dar kuriam laikui ir prieš didžiąsias metų šventes „Žalgirio mūšį“ eksponuoti Lietuvoje.

Žalgirio parodos Vilniuje lankytojų skaičius artėja prie 20 tūkstančių. „Sulaukiame didelio susidomėjimo tarp moksleivių, atvykstančių į parodoje rengiamus edukacinius užsiėmimus, bet daugiausiai užregistravome pavienių lankytojų – daugiau nei 10 tūkstančių žmonių, kurie tiesiog patys, be gido pagalbos, susipažįsta su ekspozicija arba dalyvauja specialiuose parodos kultūriniuose renginiuose“, – parodos lankytojų srautą apibendrino Birutė Šulinskienė, Valdovų rūmų muziejaus darbuotoja ir parodos informacijos centro vadovė. Ji atskleidė, kad lankytojų skaičių prognozuoti sunku: lyg ir išryškėjusi tendencija antroje savaitės pusėje sulaukti aktyvesnio parodos lankymo, bet, pavyzdžiui, iškritus pirmajam sniegui žmonės kurį laiką į parodą plūdo kiek vangiau. „Dabar, susitaikę su žiema, žmonės vėl noriai atvažiuoja į parodą“, – pastebi B. Šulinskienė.

Tarptautinė paroda „Kaip atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ surengta 600-ųjų Žalgirio mūšio pergalės metinių minėjimo proga. Ji išskirtinė savo koncepcija: Žalgirio atminties pristatymu ir dėmesiu lankytojų edukacijai. Parodos eksponatai – o jų arti trijų šimtų – atskleidžia, kodėl jau amžininkai Žalgirio mūšį pradėjo vadinti Didžiuoju ir kaip klostėsi šios pergalės atminimo tradicija nuo XV a., iki šių dienų. Eksponatus šiai parodai skolino 12 muziejų ir mokslo bei kultūros organizacijų iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, o prie jos organizavimo, ikonografijos parūpinimo taip pat prisidėjo 34 institucijų mokslininkai bei muziejininkai iš Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Čekijos, Švedijos – viso iš 9 valstybių.

Informacija apie parodos lankymą telefonu (8 5) 262 0007.
Parodos vieta: Radvilų rūmai, Vilniaus g. 22, Vilnius.
Paroda veiks iki 2011 m. sausio 30 d.


 


Į viršų
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai