EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome Paieška
Į  skyriaus  pradžią   Į svetainės pradžią  
RENGINIAI
Valdovų rūmų muziejus tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje 2010

2010 m. vasario 18−21 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai dalyvavo tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, kuri vyko parodų centre Litexpo (Laisvės pr. 5, Vilnius).

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, siekiantis puoselėti knygos kultūros tradicijas, aktualinti Lietuvos senosios raštijos istoriją, supažindinti visuomenę su kultūros paveldo vertybėmis, Vilniaus knygų mugėje atskleidė savo veiklos kredo – „Praeitis atverta ateičiai“. Šiuo tikslu keturias dienas Knygų mugėje buvo pristatoma Valdovų rūmų muziejaus leidybinė veikla ir kasdien organizuojamas edukacinis renginys, tiesiogiai supažindinantis su Lietuvos didžiojo kunigaikščio raštinės veikla.

Lankytojų akį traukė patrauklus Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų stendas (salė Nr. 3, stendas 3.09), papuoštas plakatais su atkuriamais Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmais Vilniaus Žemutinėje pilyje, su per archeologinius tyrinėjimus Valdovų rūmų teritorijoje aptiktų bei rašto ir knygos kultūros tradiciją liudijančių radinių (stilius, rašalinė, knygų sagtelės) atvaizdais ir su leidinių, priklausiusių arba galėjusių priklausyti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių bibliotekų rinkiniams, fotografijomis. Čia darbuotojai pristatė ir siūlė įsigyti muziejaus parengtų leidinių. Taip pat dalijo naujai išleistus informacinius lankstinukus apie muziejaus veiklą ir kuriamas ekspozicijas įvairiomis kalbomis, atsakinėjo į lankytojų klausimus.

Daugiausia skaitytojų dėmesio sulaukė ir perkamiausi leidiniai buvo 2009 m. liepos–spalio mėn. kartu su partneriais surengtos tarptautinės parodos katalogas „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“, kuriame publikuojami svarbiausi tūkstantmetės Lietuvos istorijos dokumentai, ir naujas albumas ,,Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai Vilniaus Žemutinėje pilyje“. Jame pristatoma Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų Vilniaus Žemutinėje pilyje istorija, šios svarbiausios Lietuvos valdovų reprezentacinės rezidencijos atkūrimas, itin vertingi, gausūs ir įvairūs radiniai bei suformuota Valdovų rūmams įsigytų ir dovanotų interjero vertybių kolekcija.

Kiekvieną parodos dieną buvo rengiama pažintinė viktorina „Knygos istorijos ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų paslaptys“. Knygų mugės lankytojai entuziastingai joje dalyvavo ir noriai atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos kultūros istoriją bei gavo dovanų Valdovų rūmų muziejaus leidinių ir kitų prizų.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai parodos lankytojus kvietė dalyvauti didelio susidomėjimo sulaukusiame edukaciniame renginyje Kunigaikščio raštinė: sužinok, kaip rašydavo senuosius Lietuvos valstybės dokumentus, kuris vyko Kūrybinėje studijoje (salė Nr. 4). Jame su rašto tradicija supažindino Vida Kaunienė, Donatas Jokūbaitis, autentišką atmosferą kūrė Ievos Baublytės atliekama renesansinė muzika.

Edukacine programa siekta priminti rašto kelią į mūsų šalį: kas, kada, kodėl ir kokia kalba rašė istorinėje Lietuvoje, kokiomis priemonėmis naudojosi. Knygų mugės lankytojai patys galėjo paliesti pergamentą, iš skudurų pagamintą senąjį popierių, rašyti žąsies plunksna, pasklaidyti senųjų rašytinių šaltinių, dokumentų (Lietuvos Metrikos, Lietuvos Statuto) publikacijas, sužinoti, kas yra vandenženkliai, kaip jie atrodo, pamatyti XIV–XVI a. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių antspaudų kopijas. Įdomi veikla traukė smalsius įvairaus amžiaus ir pomėgių žmones. Pro šalį nepraėjo ir edukacinėje programoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

Valdovų rūmų muziejaus leidybinė bei edukacinė veikla Vilniaus knygų mugėje sulaukė didelio žmonių susidomėjimo. Akivaizdu, kad dialogas tarp praeities ir dabarties įvyko. Kitais metais tikimasi Knygų mugėje pristatyti dar daugiau leidinių ir įdomių pažintinių renginių.


 

Į viršų
Į skyriaus pradžią
Į svetainės pradžią
© Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai