EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome
Į svetainės pradžią  
RINKINIAI, RINKMENOS
Eksponatų duomenų bazė


Paieška
Pavadinimas:  
Pobūdis: Šalis:
Laikotarpis: Įsigijimo data:VR-110
Suolų pora (žr. ir VR-111)
Italija, Toskana
XVII a. I p.
Riešutmedis, tekinimas, drožyba
141 x 40 x 251 cm
Įsigyta 2006 m. Italijoje valstybės biudžeto lėšomis. Taikant Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymo 56 str. 1 dalies 3 punkto nuostatą apie neskelbiamas derybas, galutinė nuderėta kaina – 24 000 Eurų (už abu suolus, t. y. kiekvienas jų įvertintas po 12 000 Eurų).
Viešai eksponuojama Taikomosios dailės muziejuje, Vilniuje, nuo 2006 m.

Tai tipiški ankstyvojo baroko kunigaikščių ar didikų prabangių rezidencijų reprezentacinių ar tarnybinių traktų laukiamųjų salių bei prieškambarių (sargybinių, antikamerų) suolai, kartais statyti ir erdviose laiptinėse. Šie baldai ypač svarbūs istorinių patalpų funkcijų akcentavimui. Net keletas panašių suolų yra eksponuojama Florencijos Palazzo Vecchio. Suolai pasižymi aukštu stačiu atlošu, kurio pakraščiai papuošti ryškiai karpyto ir banguoto silueto drožiniais. Suolų kojelės konstrukcijos tekintos. Baldų būklė gera.

Suolai atitinka Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkuriamų interjerų autentiškų istorinių kultūros ir meno vertybių atrankos kriterijus: bendrąsias nuostatas, tipologinį, chronologinį, meninį, stilistinį bei geografinį. Kaip liudija rašytiniai šaltiniai ir ikonografija, Lietuvos ir Lenkijos valdovų rezidencijose, kuriose į seimus bei teismus rinkosi bajorai, paprasti ir galbūt labiau sudėtingi suolai buvo dažnai naudojami. Todėl tokio tipo baldai buvo ir Lietuvos bei Lenkijos valdovų iš Vazų dinastijos rezidencijų reprezentacinių traktų sargybinėse ir antikamerose. Šie suolai tipologiškai labai svarbūs akcentai, kuriais akivaizdžiai galima iliustruoti konkrečios patalpos istorinę funkciją ar jos atkuriamą funkcinį įvaizdį. Todėl abu suolus numatyta eksponuoti atkurtų Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų trečiojo aukšto reprezentacinio trakto antikameroje (01-3.08), kurioje numatyta atkurti Renesanso bei manierizmo laikotarpio interjero stilistikos įvaizdį.
Suolai sutvirtinti, dezinfekuoti, nuvalyti, poliruoti Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro specialistų. 

Į viršų
Į svetainės pradžią
© Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai