EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome
Į svetainės pradžią  
RINKINIAI, RINKMENOS
Eksponatų duomenų bazė


Paieška
Pavadinimas:  
Pobūdis: Šalis:
Laikotarpis: Įsigijimo data:VR-120
Praustuvės stovas
Italija
XVI a. pr.
Riešutmedis, tekinimas, drožyba
86 x 46 x 48 cm
Įsigyta 2006 m. Italijoje valstybės biudžeto lėšomis. Taikant Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymo 56 str. 1 dalies 3 punkto nuostatą apie neskelbiamas derybas, galutinė nuderėta kaina – 3 000 Eurų.
Viešai eksponuojama Taikomosios dailės muziejuje, Vilniuje, nuo 2006 m.

Iš tekintų elementų sudarytas praustuvės stovas yra itin retas ir vertingas privačių apartamentų interjero akcentas. Atkreiptinas dėmesys ir į pakankamai ankstyvą stovo chronologiją. Stovas naudotas praustuvės indo pakėlimui miegamajame, garderobe. Nors tokių elegantiškų formų baldų XVI–XVII a. rezidencijose buvo gausu, dėl dažno jų naudojimo buityje, daugelis jų ilgainiui sunyko. Stovo būklė patenkinama.

Įsigytas stovas atitinka Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkuriamų interjerų autentiškų istorinių kultūros ir meno vertybių atrankos kriterijus: bendrąsias nuostatas, tipologinį, chronologinį, meninį, stilistinį bei geografinį. Chronologiškai jis atitinka Žygimanto Senojo ir Bonos Sforcos laikus, kai Lietuva bei Lenkija tradiciškai palaikė glaudžius politinius, kultūrinius ir meninius ryšius su Italija, o Vilniaus rūmus rekonstravo italų menininkai. Stovą numatyta eksponuoti atkurtų Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų trečiojo aukšto valdovių privataus apartamento salėje (04-3.06).
Stovas dezinfekuotas ir sutvirtintas Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro specialistų. 

Į viršų
Į svetainės pradžią
© Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai