EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome
Į svetainės pradžią  
RINKINIAI, RINKMENOS
Eksponatų duomenų bazė


Paieška
Pavadinimas:  
Pobūdis: Šalis:
Laikotarpis: Įsigijimo data:VR-140
Krėslų pora (žr. ir VR-139)
Vidurio Italija
XVII a. vid.
Riešutmedis, drožyba, lakavimas
62 x 54 x 140 cm
Įsigyta 2007 m. Italijoje valstybės biudžeto lėšomis. Taikant Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymo 56 str. 1 dalies 3 punkto nuostatą apie neskelbiamas derybas, galutinė nuderėta kaina – 6 000 Eurų (už du krėslus, t. y. vienas vienetas įvertintas 3 000 Eurų).
Viešai eksponuojama Taikomosios dailės muziejuje, Vilniuje, nuo 2007 m.

Itin meistriškai bei subtiliai drožinėti, labai puošnūs krėslai turi jau dominuojančias manieristines ir ankstyvojo baroko formas. Tik tiesūs porankiai ir atlošus laikančių šoninių juostų viršūnės būdingais akanto lapo motyvo drožiniais primena Renesansą. Krėslų sėdynės nepaminkštintos, neaptrauktos jokia medžiaga. Tokių formų krėslai bei kėdės buvo būdingi ne tik Vidurio Italijos, bet ir daugelio Vakarų ir Vidurio Europos šalių prabangioms valdovų bei turtingų didikų rezidencijoms XVI a. pabaigoje – XVII a. pirmojoje pusėje. Abiejų krėslų būklė patenkinama.

Krėslai atitinka Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkuriamų interjerų autentiškų istorinių kultūros ir meno vertybių atrankos kriterijus: bendrąsias nuostatas, tipologinį, chronologinį, meninį, stilistinį bei geografinį. Vladislovo ir Jono Kazimiero Vazų laikais, kai buvo sukurtos šios kėdės, Abiejų Tautų Respublikos bei Italijos, taip pat ir jos vidurio regionų kultūriniai bei meniniai ryšiai tradiciškai buvo gana glaudūs, o Vilniaus rūmuose dirbo italų meistrai. Krėslus numatyta eksponuoti atkurtų Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų valdovų trečiojo aukšto reprezentacinio trakto salėje (antikameroje, 01-3.05), atspindinčioje manierizmo istorinio interjero įvaizdį.
Krėslai dezinfekuoti, nuvalyti, sutvirtinti, poliruoti, atkurti jų smulkūs trūkstami drožiniai Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro specialistų. 

Į viršų
Į svetainės pradžią
© Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai