EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome
Į svetainės pradžią  
RINKINIAI, RINKMENOS
Eksponatų duomenų bazė


Paieška
Pavadinimas:  
Pobūdis: Šalis:
Laikotarpis: Įsigijimo data:VR-155
Veidrodis mediniame rėme
Šiaurės arba Vidurio Italija
XVI a.
Medis, drožyba, lakavimas
73 x 52 cm
Įsigyta 2007 m. Italijoje valstybės biudžeto lėšomis. Taikant Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymo 56 str. 1 dalies 3 punkto nuostatą apie neskelbiamas derybas, galutinė nuderėta kaina – 12 000 Eurų.
Viešai eksponuojama Taikomosios dailės muziejuje, Vilniuje, nuo 2007 m.

Retas bei vertingas XVI a. interjero atributas, išsaugojęs autentišką, tačiau greičiausiai vėlesnį stiklą, pasižymintis ypatingai puošniai drožinėtais ir auksuotais rėmais. Rėmo kampai laužyti, jų viduryje įmontuotos rozetės, kraštinės apvestos subtiliai drožinėtais astragalo ornamento motyvais, šonuose išdrožtos voliutos, viršuje – angeliuko galvutė, o apačioje gėlių girlianda. Veidrodžio ir jo rėmo būklė patenkinama.

Veidrodis su puošniu rėmu atitinka Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkuriamų interjerų autentiškų istorinių kultūros ir meno vertybių atrankos kriterijus: bendrąsias nuostatas, tipologinį, chronologinį, meninį, stilistinį bei geografinį. Chronologiškai veidrodis atitinka paskutiniųjų Jogailaičių, taip pat ir Žygimanto Augusto valdymo laikotarpį. Iš rašytinių šaltinių yra žinoma, kad Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose buvusiuose Žygimanto Augusto privačiuose apartamentuose vienas svarbiausių sienų puošybos akcentų be audinių drapiruočių buvo įrėminti venecijietiški veidrodžiai, panašūs, kaip ir šis, įsigytas atkuriamiems Valdovų rūmams. Todėl numatyta šį veidrodį eksponuoti atkurtų Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų trečiojo aukšto valdovių privataus apartamento salėje (04-3.05), kurioje numatyta atkurti Renesanso laikotarpio istorinio interjero stilistikos įvaizdį.
Veidrodis ir rėmas dezinfekuotas, nuvalytas Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro specialistų. Sutvirtinta polichromija ir auksavimas. 

Į viršų
Į svetainės pradžią
© Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai