EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome
Į svetainės pradžią  
RINKINIAI, RINKMENOS
Eksponatų duomenų bazė


Paieška
Pavadinimas:  
Pobūdis: Šalis:
Laikotarpis: Įsigijimo data:VR-2
Gobelenas „Mitologinė scena“
Kartono autorius nežinomas
Nenustatytos Obiusono (Aubusson) dirbtuvės
Prancūzija
XVII a.
300 x 260 cm
Įsigyta 2004 m. Lietuvoje Valdovų rūmų paramos fondo atkurtų Valdovų rūmų interjerų ekspozicijai. Teisę skelbti įsigijimo kainą turi Valdovų rūmų paramos fondas.
Viešai eksponuojama Taikomosios dailės muziejuje, Vilniuje, nuo 2005 m.

Gobelenas sukurtas Prancūzijos Obiusono miesto, tuo metu garsėjusio meniniais audiniais, dirbtuvėse. Kaip tik XVII a. viduryje šio miesto dirbtuvėms buvo suteiktas Prancūzijos karališkosios manufaktūros statusas. Dauguma čia kurtų meninių audinių buvo verdiūros, kuriose dominavo vešli augmenija, gamtos motyvai, peizažai, kurių fone vaizduoti žvėrys ir paukščiai. Nuo XVII a. dirbtuvės ėmė austi figūrinius gobelenus mitologine tematika. Būtent tokios kūrybos pavyzdys yra šis gobelenas, atspindintis tiek minėtų dirbtuvių, tiek baroko epochos apskritai stilistiką ir tematiką. XVII–XVIII a. Obiusono miesto dirbtuvių meniniai audiniai dėl savo mažesnės kainos buvo labai populiarūs ir dažnai užsakomi visos Europos valdovų ir didikų, Bažnyčios hierarchų.

Šis kūrinys atitinka daugumą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkuriamų interjerų autentiškų istorinių kultūros ir meno vertybių atrankos kriterijų: tipologinį, chronologinį, meninį ir stilistinį bei geografinį. Tai Vazų laikotarpio senasis meninis audinys, kuris numatytas eksponuoti atkurtų Valdovų rūmų III aukšto ankstyvojo baroko privačių valdovų apartamentų salėje (04-3.06).
Gobelenas valytas, iš dalies restauruotas ir pritvirtintas ant porėmio Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro specialistų. 

Į viršų
Į svetainės pradžią
© Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai