EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome
Į svetainės pradžią  
RINKINIAI, RINKMENOS
Eksponatų duomenų bazė


Paieška
Pavadinimas:  
Pobūdis: Šalis:
Laikotarpis: Įsigijimo data:VR-28
Gobelenas „Frankų karaliaus Chlodvigo krikštas“
Kartono autorius ir gobeleno dirbtuvės nenustatytos
Flandrija (?)
XVI a. pab. – XVII a. pr.
Vilna, šilkas, gobeleninė technika
450 x 350 cm
Įsigyta 2005 m. Lietuvoje Valdovų rūmų paramos fondo atkurtų Valdovų rūmų interjerų ekspozicijai. Teisę skelbti įsigijimo kainą turi Valdovų rūmų paramos fondas.
Viešai eksponuojama Taikomosios dailės muziejuje, Vilniuje, nuo 2006 m.

Gobeleno meninis lygis ir atlikimo technika leidžia daryti prielaidą, jog tai XVI a. pabaigos – XVII a. pradžios nenustatytų Flandrijos arba Prancūzijos dirbtuvių manierizmo stilistiką atspindintis audinys. Istorinė gobeleno tema, pasakojanti frankų Merovingų karaliaus Chlodvigo I (481/482–511) krikšto ir jo valdžios įtvirtinimo Prancūzijoje istoriją, būdinga Renesanso ir ankstyvojo baroko dailei. Atkreiptinas dėmesys į audinio monumentalius matmenis. Įsigytas audinys buvo nepatenkinamos būklės, labai suteptas, suiręs. Po preliminaraus valymo ir restauravimo jo būklė patenkinama.

Šis meninis audinys atitinka Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkuriamų interjerų autentiškų istorinių kultūros ir meno vertybių atrankos kriterijus: bendrąsias nuostatas, tipologinį, chronologinį, meninį, stilistinį, teminį bei geografinį. Savo sukūrimo laiku, kilme, meniniu lygiu, manieristine stilistika, istorine tematika gobelenas atspindi Vazų dinastijos valdovų laikmetį. Jo kilmė ir tematika Valdovų rūmų interjerų ekspozicijoje leis lankytojams pristatyti XVI a. pabaigoje – XVII a. pirmojoje pusėje suintensyvėjusius Lietuvos ir Lenkijos ryšius su Prancūzija (Henriko Valua išrinkimas, vedybos su Maria Liudvika Gonzaga de Nevers, Šv. Dvasios ordino suteikimo istorija ir kt.), taip pat iliustruoti Lietuvos valdovų (Mindaugo, Jogailos) istorinę krikšto ceremoniją. Valdovų rūmuose Vilniuje taip pat yra buvusi užsienio šalių garsiausių valdovų portretų galerija. Atkurtuose Lietuvos valdovų rūmuose šis meninis audinys numatomas eksponuoti manierizmo stilistikos įvaizdį atspindinčioje trečiojo aukšto reprezentacinio trakto salėje (antikameroje, 01-3.05), vedančioje į audiencijų salę.
Gobelenas kelis kartus valytas, restauruotas ir pritvirtintas ant porėmio Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro specialistų. 

Į viršų
Į svetainės pradžią
© Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai