EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome
Į svetainės pradžią  
RINKINIAI, RINKMENOS
Eksponatų duomenų bazė


Paieška
Pavadinimas:  
Pobūdis: Šalis:
Laikotarpis: Įsigijimo data:VR-46
Krėslas
Italija, Toskana
XVII a. I p.
Riešutmedis, oda, drožyba
66 x 55 x 137 cm
Įsigyta 2005 m. Italijoje valstybės biudžeto lėšomis. Taikant Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymo 56 str. 1 dalies 3 punkto nuostatą apie neskelbiamas derybas, galutinė nuderėta kaina – 5 000 Eurų.
Krėslas reikalavo sutvirtinimo bei sėdynės ir atlošo vėlesnės odos pakeitimo, todėl jis 2006–2007 m. restauruojamas Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centre.

Būdingų renesansinių formų prabangus krėslas su porankiais turi manieristinių jau gimstančio ankstyvojo baroko puošybos elementų (pvz., horizontalioje drožinėtoje juostoje tarp kojelių). Tokios formos krėslai buvo būdingi Vakarų ir Vidurio Europos prabangioms valdovų ir didikų rezidencijoms XVI–XVII a. Krėslo būklė patenkinama.

Krėslas atitinka Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkuriamų interjerų autentiškų istorinių kultūros ir meno vertybių atrankos kriterijus: bendrąsias nuostatas, tipologinį, chronologinį, meninį, stilistinį bei geografinį. Ikonografija liudija, jog tokio tipo krėslai buvo būdingi ir Lietuvos bei Lenkijos valdovų, didikų rūmams. Vazų laikais, kai buvo sukurtas šis krėslas, buvo toliau palaikomi tradiciniai kultūriniai ir meniniai ryšiai su Italija, taip pat ir Medičių valdoma Toskanos didžiąja kunigaikštyste. Krėslą numatyta eksponuoti atkurtų Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų valdovų privataus apartamento salėje (kabinete, 01-2.01), atspindinčioje Žygimanto Vazos manierizmo ir ankstyvojo baroko interjero įvaizdį.
Krėslas dezinfekuotas, sutvirtintas, restauruotas, pakeista atlošo ir sėdynės oda Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro specialistų. 

Į viršų
Į svetainės pradžią
© Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai