EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome
Į svetainės pradžią  
RINKINIAI, RINKMENOS
Eksponatų duomenų bazė


Paieška
Pavadinimas:  
Pobūdis: Šalis:
Laikotarpis: Įsigijimo data:VR-47
Kredensas
Prancūzija
XVI a. II p. (apie 1580–1585), restauruotas XIX a.
Riešutmedis, geležis, drožinėjimas
225 x 119 x 49 cm
Įsigyta 2005 m. Lietuvoje Valdovų rūmų paramos fondo atkurtų Valdovų rūmų interjerų ekspozicijai. Teisę skelbti įsigijimo kainą turi Valdovų rūmų paramos fondas.
Viešai eksponuojama Taikomosios dailės muziejuje, Vilniuje, nuo 2006 m.

Meistriškai ir itin išraiškingai drožinėtas baldas sukurtas pagal žymaus prancūzų architekto ir interjerų bei baldų dizainerio Žako Andre Sorso (Jacques Androuet du Cerceau, 1512–1584) piešinius ir graviūras. XIX a. baldas stipriai restauruotas. Kredenso būklė gera.

XVI a. Lietuvos valdovai ir didikai palaikė aktyvius politinius, kultūrinius ir meninius ryšius ne vien su Vidurio Europa ir Italija, bet intensyvino juos ir su Prancūzija. Kaip žinoma, pirmasis elekcinis Lietuvos ir Lenkijos valdovas (1573–1574) po Gediminaičių-Jogailaičių dinastijos pabaigos buvo prancūzų princas, vėlesnis Prancūzijos karalius Henrikas III Valua (1574–1589). Šis baldas kaip tik atspindi Henriko Valua epochą, stilistiškai yra artimas paskutiniojo Jogailaičio, Stepono Batoro ir Vazų dinastijos valdymo pradžios periodui.
Kredensas dezinfekuotas, valytas ir poliruotas, taip pat sutvirtinta jo nugarinė dalis Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro specialistų. 

Į viršų
Į svetainės pradžią
© Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai