EN  /   DE  /   FR  /   IT   /   PL  /   RU 
Kontaktai Svetainės struktūra Pritaikyta neįgaliems Klausiate‑atsakome
Į svetainės pradžią  
RINKINIAI, RINKMENOS
Eksponatų duomenų bazė


Paieška
Pavadinimas:  
Pobūdis: Šalis:
Laikotarpis: Įsigijimo data:VR-85
Dubuo su liūto letenėlių formos kojelėmis
Italija, Toskana
XVI a.
Vario lydinys, kalstymas
H 25 cm; d 46 cm
Įsigyta 2006 m. Italijoje valstybės biudžeto lėšomis. Taikant Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymo 56 str. 1 dalies 3 punkto nuostatą apie neskelbiamas derybas, galutinė nuderėta kaina – 9 500 Eurų.
Viešai eksponuojama Taikomosios dailės muziejuje, Vilniuje, nuo 2006 m.

Monumentalių formų, negilus, tačiau didelio skersmens pastatomas renesansinis indas su trimis liūto letenas imituojančiomis kojelėmis ir dviem rankenėlėmis yra itin meistriškai bei subtiliai kalstytas ir raižytas Antikai bei Renesansui būdinga reljefine kimatijaus ornamentika bei stilizuotais geometriniais motyvais. Tokie, dažniausiai Toskanos meistrų kurti indai naudoti Europos valdovų, didikų ir turtingų miestų patricijų buityje. Šis indas greičiausiai istoriškai buvo statomas ant stalo, kasapankos, kasonės. Indo būklė gera.

Indas atitinka Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkuriamų interjerų autentiškų istorinių kultūros ir meno vertybių atrankos kriterijus: bendrąsias nuostatas, tipologinį, chronologinį, stilistinį bei geografinį. Renesansinis indas pabrėžia tradicinius ir XVI a. itin intensyvius Lietuvos bei Lenkijos ir paskutiniųjų Jogailaičių dinastijos atstovų politinius, kultūrinius ir meninius ryšius su Vidurio Italija, ypač su Toskana, iš kur buvo kilę daugelis prie Valdovų rūmų rekonstrukcijų tuo metu dirbusių menininkų. Siekiant istorinės rezidencijos Renesanso interjerų kompozicinės pilnatvės, valdovų ir jų aplinkos gyvensenos ypatybių atskleidimo, šis indas numatytas eksponuoti ant baldo (pvz., kasapankos) atkuriamų Valdovų rūmų antrojo aukšto tarnybinio apartamento salėje (01-2.07), atkuriančioje renesansinio reprezentacinio interjero įvaizdį.
Indas konservuotas ir valytas Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro specialistų. 

Į viršų
Į svetainės pradžią
© Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai